Fot. arch

Przed wakacyjnym wyjazdem, zwłaszcza takim, podczas którego pokonamy kilka tysięcy kilometrów, dokonanie przeglądu technicznego samochodu to wręcz obowiązek. W przeciwnym wypadku zasłużony letni odpoczynek może zamienić się w koszmar poszukiwania pomocy drogowej i oczekiwania na naprawy, a nagła awaria przyczyni się do niebezpiecznych sytuacji w czasie jazdy.

W sprawnym samochodzie nie trzeba wykonywać pełnego serwisu z dogłębnymi naprawami, oczywiście jeśli w czasie wyjazdu nie przypada termin wymiany oleju czy całego przeglądu. Nie planujmy jednak naprawy czy przeglądu tuż przed wyjazdem, warto zostawić choć dzień na krótkie testowanie auta po jego odbiorze z warsztatu.

Przed wyjazdem należy dokonać wzrokowej kontroli komory silnika, spodu auta i okolic kół w poszukiwaniu ewentualnych świeżych wycieków oleju, płynu chłodzącego i hamulcowego. Warto także sprawdzić poziom płynów eksploatacyjnych (olej silnikowy, olej wspomagania kierownicy, płyn hamulcowy, płyn chłodnicy). Jeżeli poziomy nie są „w normie”, należy je uzupełnić. kom

Cały artykuł w 27. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*