Stainer Polonia 1912 Leszno jedzie do Gołuchowa

Stainer Polonia 1912 Leszno zagra w sobotę na wyjeździe z LKS Gołuchów. Czy leszczyński zespół odblokuje się po serii trzech porażek? Zadanie będzie trudne, bo rywal jesienią rozdaje karty.

LKS Gołuchów szedł przez piłkarską jesień jak burza, ale ostatnio poniósł klęskę w Nowych Skalmierzycach, przegrywając 5:1. Kosztowało do zespół spod Kalisza utratę pozycji lidera tabeli IV ligi.

Podrażniony rywal będzie chciał na pewno zmazać plamę i zrobi wszystko, by pokazać, że był to wypadek przy pracy. Poloniści też mają plan na to spotkanie. Kolejna porażka praktycznie przekreśli ich szanse na walkę o III ligę, a na pewno mocno ograniczy. Już teraz strata do lidera wynosi 7 punktów.

Podopieczni trenera Jędrzeja Kędziory zdają sobie sprawę z tego jaki to mecz i jaką ma stawkę. Mamy nadzieję, że nie sparaliżuje ich poczynań, a pokaże piłkarskiego zęba, którego brakowało w ostatnich meczach. To jedno z ciekawszych spotkań 16 serii spotkań, a rozpocznie się o godzinie 14.00.

Równie ważne spotkanie czeka Obrę 1912 Kościan. Drugi nasz IV-ligowiec wyjeżdża do Międzychodu. Warta sąsiaduje bezpośrednio z Obrą w tabeli, mając punkt mniej. Sobotni rywale zajmują odpowiednio: 11 i 12 miejsce w tabeli z dość bezpieczną przewagą nad strefą spadkową. Ten pojedynek rozpocznie się w sobotę o 13.00. Liczymy na pomyśle wieści z boisk w Gołuchowie i Międzychodzie. (andre/fot.andre).