Stainer Polonia i Obra z całą pulą (GALERIA)

Stainer Polonia 1912 Leszno wróciła na zwycięską ścieżkę w IV lidze. Bardzo cenne trzy punkty wywalczyła też Obra 1912 Kościan. Niestety drugi ważny z rzędu mecz przegrała Krobianka Krobia.

Piłkarze z Leszna po ostatniej porażce z Nielbą musieli czuć wielki niedosyt. Na leszczyński obiekt przyjechała drużyna z dolnych rejonów tabeli – Kotwica Kórnik. Pokazała lepszy futbol niż Nielba, ale przegrała.

Długo jednak kibice nie oglądali bramek. Do przerwy kapitalną sytuację miał pod koniec I połowy Damian Nowak, który minął jak slalomowe tyczki czterech piłkarzy Kotwicy. Oddał strzał, ale piłka minęła prawy słupek.

Po przerwie nic długo się nie zmieniało. Atakowali gospodarze, a rywal bardziej czekał na kontry. Pierwsi szansę mieli miejscowi, ale szybko odgryźli się rywale. Doskonałe dośrodkowanie o mały włos nie zakończyło się bramką dla Kotwicy. Napastnik gości trafił jednak futbolówką prosto w Krzyżostaniaka.

Wreszcie nadeszła 68 minuta. Świetnie piłkę w polu karnym na klatkę piersiową przyjął wspomniany Nowak. Błyskawicznie się odwrócił i z półobrotu umieścił piłkę przy prawym słupku bramki gości. Po tej bramce piłkarze Polonii stanęli w szeregu i zrobili ,,kołyskę”. Bramka ta została zadedykowana Arturowi Krawczykowi, który został szczęśliwym tatą.

Minęło 120 sekund i mieliśmy już 2:0. Świetnie z boku boiska wszedł Kacper Robaczyński. Wyłożył piłkę Michałowi Płocharczykowi, a ten soczystym uderzeniem nie dał szans goalkiperowi z Kórnika.

W 90 minucie trener Jędrzej Kędziora dał szansę zadebiutować młodziutkiemu Antoniemu Prałatowi. To było ,,wejście smoka” piłkarza, który otrzymał dokładne podanie z prawej strony boiska i plasowanym strzałem po długim słupku ustalił rezultat na 3:0.

• Rozegraliśmy ten mecz dobrze taktycznie. Owszem, długo nie mogliśmy nic strzelić, ale byłem pewny, że karta się odwróci. Kotwica pokazała się jednak z dobrej strony. Na pewno zdecydowanie lepiej niż Nielba. Ta ich gra wcale nie wskazywałaby na zajmowane przez nich miejsce. To jednak świadczy tylko o tym, jak wyrównana jest ta liga – powiedział Jędrzej Kędziora, trener Stainer Polonii 1912 Leszno.

Ważne i bardzo cenne trzy punkty zdobyła Obra 1912 Kościan, która pokonała w trudnym meczu na wyjeździe wicelidera ze Swarzędza 1:0. Nie powiodło się niestety Krobiance Krobia. Jedenastka prowadzona przez Dariusza Wiśniewicza uległa na wyjeździe KS Opatówek, przegrywając 2:0.

Wyniki 18 kolejki:

Stainer Polonia 1912 Leszno – Kotwica Kórnik 3:0 (0:0)

Bramki: Nowak (78), Płocharczyk (80), Prałat (90)

Unia Swarzędz – Obra 1912 Kościan 0:1 (0:0)

Bramka: Łukaszyk (79-karny)

KS Opatówek – Krobianka Krobia 2:0 (1:0)

Farmutil Orkan Śmiłowo – Polonia Kępno 4:1

W tabeli prowadzi Lubuszanin Trzcianka – 41 punktów, przed Unią Swarzędz i Nielbą Wągrowiec po 36. Obra awansowała na piąte miejsce – 31 punktów, a Stainer Polonia na ósme – 27 ,,oczek”. Przedostatnia pozostała Krobianka Krobia – 15 punktów. (andre/fot.andre).