Stainer Polonia pierwszy raz przed swoją publicznością

Swój pierwszy mecz przed własną publicznością w nowym sezonie rozegrają piłkarze IV-ligowej Stainer Polonii 1912 Leszno. Czy leszczynianie odnotują pierwszą wygraną?

W dwóch pierwszych spotkaniach zespół z Leszna grał na wyjazdach. Na inaugurację nasz zespół odnotował falstart, przegrywając w Nowych Skalmierzycach z Pogonią 4:2. Lepiej było w miniony, świąteczny czwartek, choć znów łatwo nie było. Stainer Polonia przegrywała w Ostrowie Wielkopolskim z Centrą, ale dosłownie w ostatniej sekundzie punkt Polonistom dało uderzenie Piotra Sarbinowskiego i pojedynek zakończył się wynikiem 1:1.

W niedzielę zespół Jędrzeja Kędziory podejmie na stadionie lekkoatletycznym jednego z beniaminków – OTPS Winogrady Poznań, które na inaugurację wygrało na boisku Pogoni Lwówek 1:0. W II kolejce Poznaniacy przegrali jednak wysoko w Nowych Skalmierzycach 6:1. Trudno ocenić moc rywala po dwóch pierwszych spotkaniach. Liga wygląda na bardzo wyrównaną i spodziewać się można dosłownie wszystkiego. Początek starcia w Lesznie o godzinie 16.00.

Do Tarnowa Podgórnego wyjeżdża drugi nasz zespół – Obra 1912 Kościan, która najpierw wygrała w Ostrzeszowie, by w II kolejce przegrać z kretesem z faworytem rozgrywek – Unią Swarzędz 1:5. Najbliższy rywal ,,Obrzanki” wszedł w sezon całkiem dobrze. Co prawda na inaugurację tylko zremisował u siebie z Lubuszaninem Trzcianka 0:0, ale w miniony czwartek wygrał w Kórniku z Kotwicą 3:2. Na pewno nie będzie łatwo o punkty, ale szanse wydają się być wyrównane. Pojedynek w Tarnowie Podgórnym rozpocznie się także o godzinie 16.00. (andre/fot.andre).