Stainer Polonia podejmie Tarnovię. W Krobi derby

W sobotę piłkarze IV ligi wielkopolskiej rozegrają 25 serię spotkań. W Lesznie – Stainer Polonia spróbuje zrewanżować się Tarnovii Tarnowo Podgórne. W Krobi dojdzie do derbów regionu, w których Pinsel-Peter Krobianka podejmie Obrę 1912 Kościan.

W rundzie jesiennej piłkarze z Leszna przegrali w Tarnowie Podgórnym 2:0, tracąc obie bramki po przerwie. Jedną z bramek zdobył eks-lechita Zbigniew Zakrzewski. W klubie spod Poznania gra zresztą jeszcze jeden gracz, mający za sobą przeszłość w Lechu Poznań – Błażej Telichowski. Doświadczenie tej dwójki przydaje się najbliższemu przeciwnikowi leszczynian. Bez nich z wynikami Tarnovii mogło być krucho. Sobotni przeciwnik w ligowej tabeli zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 34 punktów. Nasza drużyna ma o trzy więcej i jest ósma. Zapowiada się wyrównany bój, który rozpocznie się o godzinie 16.00.

O tej samej porze rozlegnie pierwszy gwizdek w spotkaniu derbowym w Krobi, w którym Krobianka podejmować będzie Obrę 1912 Kościan. O tym, że gospodarze mocno potrzebują punktów nie trzeba nikomu mówić. Beniaminek jest przedostatni i do bezpiecznej strefy traci 6 ,,oczek”. To i dużo i mało. Póki są nadzieje na uratowanie ligi trzeba walczyć. Obra po organizacyjnych zawirowaniach doszła do siebie. Wygrała dwa ostatnie spotkania i zaczerpnęła tlenu. Do Krobi jedzie po pełną pulę. Gospodarze jednak wiedzą o co grają i tak łatwo nie złożą broni. Tu także spodziewamy się emocji do ostatniej minuty. (andre/fot.andre).