Stainer Polonia wyrwała punkt w Kępnie

Po raz drugi tej wiosny na boiska wybiegli piłkarze IV ligi. Początek naszych trzech zespołów jest słaby. W sobotę punkt rzutem na taśmę w Kępnie wywalczyła jedynie Stainer Polonia 1912 Leszno.

Poloniści dobrze rozpoczęli spotkania, bo od bramki zdobytej w 18 minucie przez Łukasza Glapiaka. Takim wynikiem zakończyło się pierwsze 45 minut meczu.

Po przerwie do szturmu przystąpiła imienniczka z Kępna, zdobywając dwie bramki, w tym drugą z rzutu karnego. Czas upływał. Sędzia doliczył 4 minuty i właśnie w czwartej doliczonej minucie Poloniści uratowali punkt po strzale Karola Smoły. Biorąc pod uwagę okoliczności remisu, trzeba być z tego rezultatu zadowolonym.

Niestety po raz drugi wiosną przegrały: Obra 1912 Kościan i Krobianka Krobia. Fatalnie wypadli ci pierwsi, ulegając w Kórniku – Kotwicy 5:1. Goście swoją jedyną bramkę zdobyli przy stanie 5:0, a do siatki przeciwnika trafił Tomasz Marcinkowski.

Atutu własnej murawy znów nie wykorzystała Krobianka Krobia, ulegając Centrze Ostrów Wielkopolski 0:3, choć do 67 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Sytuacja beniaminka jest nie do pozazdroszczenia, ale też nie zupełnie beznadziejna.