Stainer Polonia zatrzymała Centrę. Obra z przełamaniem

Piłkarze Stainer Polonii 1912 Leszno bogatsi o 3 punkty. Nie było łatwo, ale ważne, że jest wygrana. W meczu padła jedna bramka. Tę strzelił skuteczny ostatnio Kacper Robaczyński.

Po 45 minutach, które nie dostarczyło wielu emocji był bezbramkowy remis. Oba zespoły głównie zabezpieczały tyły, a okazji na zdobycze bramkowe było tak naprawdę bardzo mało.

Po przerwie do szturmu ruszył były III-ligowiec i był bliski szczęścia. To co miał nie wykorzystał, a że niewykorzystane sytuacje się mszczą, to piłka zatrzepotała w bramce goalkipera Centry. Wzorową kontrę w 62 minucie wykończył Kacper Robaczyński.

Potem drugi żółty kartonik i w efekcie czerwony ujrzał Kokot. Poloniści grali w osłabieniu przez ostatni kwadrans spotkania. Przetrwali napór przeciwnika i zdobyli cenne 3 punkty, po skromnej wygranej 1:0.

Także 1:0 wygrała Obra 1912 Kościan, przełamując swoją wiosenną niemoc. Obra walczy, pomimo wielu przeciwności losu i kłopotów natury organizacyjnej. Nasz zespół pokonał w Śmiłowie Farmutil Orkan po trafieniu w 57 minucie z rzutu karnego Łukaszyka.(andre/fot.archiwum).