Stainer Polonia zawodzi. Inni kończą na plus (GALERIA)

Przedłużona piłkarska jesień w IV lidze zakończona. Dla większości naszych zespołów ostatnie mecze w tym roku były udane. We Wrześni – Obra postawiła się liderowi, wyciągając remis. Zaskoczyła wreszcie Rawia. W derbach w Piaskach górą Kania. Ponadto punkt dla PKS Racot, a zawód w Lesznie…

Trzecia w tabeli Stainer Polonia podejmowała beniaminka z Odolanowa i zawiodła na całej linii, myśląc chyba bardziej o wieczornym balu Andrzejkowym, połączonym z podsumowaniem jesieni. To podsumowanie byłoby na pewno milsze, gdyby nie porażka z ambitnymi rywalami, którzy zmusili Polonię do nielubianego przez nią ataku pozycyjnego.

Odbijaliśmy się jak od muru. To był nasz słaby mecz. Nad atakiem pozycyjnym mocno musimy pracować w przerwie zimowej, bo rywale już wiedzą, że jest to nasza słabsza strona – przyznał z rozbrajającą szczerością Łukasz Bugzel, piłkarz Stainer Polonii 1912 Leszno.

Dość powiedzieć, że do przerwy gospodarze stworzyli dwie bramkowe sytuacje. Po rzucie wolnym oraz strzale Robaczyńskiego, który trafił w poprzeczkę. Goście do przerwy prowadzili 1:0. Po przerwie strzał życia wyszedł Schneiderowi, który kropnął z 25 metrów w samo okienko. Miejscowi w II połowie nie oddali ani jednego strzału w światło bramki i pozostawimy to bez komentarza.

Bardzo dzielnie we Wrześni radziła sobie Obra, która prowadziła 1:0 po bramce Sznabela. Victoria wyrównała i pojedynek zakończył się remisem 1:1, co jest sukcesem naszej drużyny.

Wreszcie chwila radości w Rawiczu. Rawia wygrała na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów 3:1. W Piaskach – Kania zrewanżowała się za porażkę w I rundzie rywalowi zza miedzy – Koronie, a PKS Racot, grając ambitnie wywalczył remis z Białym Orłem Koźmin.

Wyniki 17 kolejki:

PKS Racot – Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 2:2 (1:2)

Bramki dla PKS: Gertig (15), H.Sznabel (50)

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0:2

Stainer Polonia 1912 Leszno – Odolanovia Odolanów 0:2 (0:1)

Polonia Kępno – Tur 1921 Turek 1:2

Korona Piaski – Kania Gostyń 1:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Wachowski (24), 0:2 Olejniczak (27), 1:2 Bonawenturczyk (35), 1:3 Olejniczak (57)

SKP Słupca – LKS Gołuchów 2:1

Victoria Ostrzeszów – Rawia Rawag Rawicz 1:3 (0:0)

Bramki dla Rawii: Kołeczko (57, 74-karny), Borowczyk (86)

Victoria Września – Obra 1912 Kościan 1:1 (0:1)

Bramka dla Obry: P.Sznabel (34)

Na zimę zespoły schodzą do szatni przy prowadzeniu Victorii Września – 40 punktów, przed Pogonią Nowe Skalmierzyce – 35, Stainer Polonią 1912 Leszno – 33, Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski – 32 oraz Obrą 1912 Kościan – 29. Niestety cztery ostatnie miejsca zajmują: Kania i Rawia po 15 punktów, Korona – 12 i PKS – 8. (andre/fot.andre).