Stal na drodze szczypiornistów Real Astromal

To spotkanie zapowiada się na hit kolejki w I lidze szczypiornistów. W Gorzowie, czwarta w tabeli Stal podejmować będzie lidera z Leszna.

Leszczynianie wykorzystali ostatnie potknięcie Nielby Wągrowiec, która dopiero po rzutach karnych pokonała Warmię Olsztyn i znów zasiedli na fotelu lidera. W sobotę w grodzie nad Wartą zagrają o to, by to miejsce utrzymać.

Zadanie nie będzie łatwe. Stal, to twardy rywal, zresztą nazwa zobowiązuje. Gorzowianie mają w tabeli tylko dwa punkty mniej od leszczynian, co daje czwarte miejsce. Maja też jedno spotkanie rozegrane mniej. Bilans zespołu z Gorzowa, to 5 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Obie drużyny raczej nie mają przed sobą tajemnic. Grały nawet ze sobą w okresie przygotowawczym.

Zespół trenera Dariusza Molskiego ma przed tym meczem sporo problemów. Wiążą się one z krótką ławką. Aż pięciu graczy ma spore problemy zdrowotne. Być może z tej piątki do gry będzie zdolna dwójka z nich. Szkoleniowiec ekipy z Gorzowa jak przyznał musiał poprzerzucać swoje główne siły w inne miejsca na boisku. Chwali też rywala, czyli zespół z Leszna.

Siłą Real Astromal jest zespołowość. Mają szereg armat na każdej pozycji. To jest kawał chłopów. Atamowy atak i betonowa obrona – komplementuje leszczynian trener Molski.

Drużyna trenera Macieja Wieruckiego w odróżnieniu do Stali jest już niemal w komplecie. Rehabilitację przechodzi jeszcze Piotr Łuczak. Ławka będzie atutem naszego zespołu i mamy nadzieję, że przełoży się to na końcowy rezultat. Zainteresowanie spotkaniem w Gorzowie jest bardzo duże. Będzie głośny doping. Pomimo kłopotów Stal chce się zmierzyć ze swoimi problemami i zapowiada walkę o wygraną. O tym samym myślą też w Lesznie. Szykuje się nam twardy bój do ostatnich minut meczu. W poprzednim sezonie w Gorzowie padł wynik (17:16). To nie był piękny mecz, ale zespoły w obronie dały z siebie wszystko.

Początek sobotniego starcia w Gorzowie o godzinie 18.30. (andre/fot.archiwum).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*