Starostwo ma nowego sekretarza, ale na razie na zastępstwo

Miłosz Czopek został sekretarzem powiatu górowskiego. Zastępuje Elżbietę Kwiatkowską na czas nieobecności. Fot. Anna Białęcka/ Gazeta Lubuska
Miłosz Czopek został sekretarzem powiatu górowskiego. Zastępuje Elżbietę Kwiatkowską na czas nieobecności. Fot. Anna Białęcka/ Gazeta Lubuska

Poważna zmiana personalna w Starostwie Powiatowym w Górze. Miłosz Czopek, były wiceburmistrz Wschowy, został sekretarzem powiatu. Funkcję powierzono mu w zastępstwie, ze względu na nieobecność Elżbiety Kwiatkowskiej.

– Po powzięciu informacji o nieobecności Elżbiety Kwiatkowskiej uznaliśmy za konieczne znalezienie zastępstwa na tak kluczowym stanowisku jak sekretarz powiatu – mówi Grzegorz Kordiak, wicestarosta powiatu górowskiego. – Miłosz Czopek pracę może rozpocząć już jutro, gdy tylko komisyjnie opiszemy wszystkie dokumenty znajdujące się w biurze sekretarz powiatu.

Elżbieta Kwiatkowska przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Nieoficjalnie mówi się, że do pracy w starostwie najprawdopodobniej już nie wróci. Myśli o przejściu na emeryturę. Prawa emerytalne nabyła w sierpniu tego roku.

Miłosz Czopek ma 46 lat. Z wykształcenia jest ekonomistą. Ukończył uniwersytet w Poczdamie. Obronił też doktorat z zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Ma doświadczenie samorządowe. W poprzedniej kadencji samorządu był wiceburmistrzem Wschowy, a obecnie jest radnym gminy Wschowa. Zawodowo pracuje jako wykładowca akademicki.

Anna Machowska