Startuje budżet obywatelski

fot. rawicz.budzet-obywatelski.org

Już wkrótce rozpocznie się kolejna edycja budżetu obywatelskiego w gminie Rawicz. Jakie inwestycje będą chcieli zrealizować mieszkańcy? Dowiemy się jeszcze w wakacje.

Budżet obywatelski to wydzielona część budżetu gminy, o której przeznaczeniu decydują w głosowaniu mieszkańcy. Podobnie jak w roku ubiegłym, rawiczanie będą mieli do rozdysponowania 650 tys zł.

Zgłaszanie projektów będzie możliwe od 5 lipca i zakończy się 17 lipca. Następnie specjalna komisja zweryfikuje wszystkie wnioski pod kątem formalnym i merytorycznym oraz zgodności z regulaminem. Głosowanie rozpocznie się 10 sierpnia i potrwa do 10 września. Oficjalne wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości 19 października.

Swoje propozycje projektów do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec, zamieszkały na terenie gminy Rawicz (zameldowany na terenie gminy na stałe lub czasowo albo mieszkaniec bez zameldowania, który okaże poświadczenie, iż prowadzi swoje gospodarstwo domowe na terenie gminy), który najpóźniej w dniu zgłoszenia ukończył 16 lat.

Projekty młodzieżowe mogą składać tylko i wyłącznie mieszkańcy w wieku od 16 do 25 lat.

W ubiegłorocznej edycji budżetu największymi zwycięzcami zostały wioska Izbice oraz środowisko rawickich tenisistów. Pierwsi wywalczyli nowy plac zabaw i centrum rekreacji, drudzy zadaszenie rawickiego kortu tenisowego. LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*