Stolica 500 Plus. To tutaj premier obiecała rozszerzenie programu

Poseł Jan Dziedziczak i Sławomir Szczot (PiS) rozpoczęli kampanię wyborczą do parlamentu europejskiego i krajowego. Fot. Dariusz Staniszewski

PiS wylicza programy wspierające leszczyńskie rodziny. Wśród nich jest miejskie becikowe i program Student Plus.

– Radni Prawa i Sprawiedliwości pracują na rzecz mieszkańców – tłumaczy Sławomir Szczot, przewodniczący PiS w Lesznie i były szef rady miejskiej. – Nasze postulaty wyborcze konsekwentnie realizujemy, bo tak umówiliśmy się z wyborcami.

S. Szczot zaprezentował samorządowy dorobek ugrupowania. Wśród realizowanych zadań wymienił: samorządowe becikowe, Kartę Leszczyńskiej Rodziny i program Student Plus.

Samorządowe inicjatywy

Lider prawicy przypomina, że oprócz dużych programów o charakterze społecznym radni zgłosili wiele inicjatyw edukacyjnych i socjalnych, wśród nich wychowanie wodne, portal edukacyjny: historia Leszna i ziemi leszczyńskiej, tablet dla uczniów oraz e-dzienniczek. Ugrupowanie wsparło też akcję „Ratujmy maluchy”.

– W wyniku naszych działań miasto zostało uhonorowane tytułem „Wielkopolska gmina przyjazna rodzinie” – dodaje Sławomir Szczot.

500 Plus na każde dziecko

Z kolei poseł Jan Dziedziczak przypomina, że obietnicę rozszerzenia programu 500 plus o pierwsze dziecko złożono w Lesznie podczas gali Leszczyńskiego Becikowego.

– Goszcząca w Lesznie pani premier Beata Szydło obiecała, że program rozszerzymy na wszystkie dzieci. I danego słowa dotrzymamy – przypomina poseł. – Dlatego można powiedzieć, że Leszno jest stolicą programu 500 Plus na każde dziecko.

Dodajmy, że objęcie rządowym programem 500 Plus pierwszego dziecka w rodzinie zapowiedział ekspremier i szef PiS Jarosław Kaczyński, w tzw. „piątce” i jest jedną z obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości w kampanii wyborczej do parlamentów: europejskiego oraz krajowego.

Dariusz Staniszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*