Stowarzyszenie zaprasza artystów i pasjonatów sztuki

W galerii Art. 9 na Zatorzu stowarzyszenie zorganizowało wystawę pt. „Obrazy powiększone”. Fot. Anna Maćkowiak

W kwietniu leszczyńskie Stowarzyszenie Sztuka dla Wszystkich będzie świętować pierwszą rocznicę swojego istnienia. W dotychczasowym dorobku ma już kilka wydarzeń kulturalnych, które spotkały się z zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Leszna i regionu, lecz również dalszych zakątków.

S towarzyszenie współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie. Jak podkreśla jego współzałożycielka i wiceprezeska Sabina Klak, czterema głównymi filarami Sztuki dla Wszystkich są: literatura, malarstwo, fotografika oraz muzyka. Stowarzyszenie jest też otwarte na inne formy artystyczne.

Z muzyką i niespodziankami

Obecnie do Stowarzyszenia Sztuka dla Wszystkich należy 17 osób. Chętnie organizuje ono wydarzenia kulturalne w Bibliotece Ratuszowej. Na 9 marca przygotowuje tam spotkanie z okazji Dnia Kobiet, m.in. z muzyką i poezją oraz niespodziankami dla pań. Zapowiada się więc bardzo ciekawie.

W Galerii Sztuki Współczesnej Art. 9 na Zatorzu stowarzyszenie zorganizowało niedawno pierwszą z cyklu kilku wystaw. Swoje obrazy zaprezentowała Anna Maria Kuszczyńska, artystka na co dzień mieszkająca we Wrocławiu.

– Jako dziecko znalazłam w szufladzie rysunki mojego ojca – lekarza. Zafascynowałam się nimi. Wszyscy myśleli, że zostanę lekarzem, tymczasem ja uznałam je za doskonałą inspirację do twórczości artystycznej – zdradziła podczas wernisażu A. M. Kuszczyńska.

Kolejne wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej Art. 9 odbędą się w kwietniu, czerwcu, wrześniu i listopadzie.

– Zaplanowaliśmy również wydarzenia z okazji Światowego Dnia Książki (w kwietniu) oraz Dnia Bibliotekarza (w maju). Z kolei w czerwcu będzie można nas spotkać podczas Dni Sarnowy – zapowiada Sabina Klak.

Już 17 marca natomiast stowarzyszenie będzie gościć poznańską poetkę Łucję Dudzińską. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie.

Ponad podziałami

Stowarzyszenie jest otwarte na nowych członków. Mile widziani są artyści, ale i pasjonaci sztuki.

– Nasza działalność zatacza coraz szersze kręgi. Sztuka łączy ludzi, miasta i wznosi się ponad różne podziały – kończy Sabina Klak.

Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*