Studenci dostaną co miesiąc tysiąc złotych

Fot. arch

Stypendium Student Plus cieszy się sporym zainteresowaniem, a chętnych studentów, którzy spełnili wymogi formalne było aż 48. Nie są to wyłącznie osoby studiujące w Lesznie, ale na terenie całego kraju.

Stypendium przyznano 13 studentom, studiującym we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Bydgoszczy oraz w Lesznie. Wszyscy studenci otrzymali stypendium w maksymalnej kwocie 1000 zł – mówi Piotr Jóźwiak, wiceprezydent Leszna.

Stypendium będzie wypłacane co miesiąc przez rok akademicki 2018/2019, od października 2018 roku do czerwca 2019 roku. Przypomnijmy, że aby je zdobyć trzeba być mieszkańcem Leszna, ukończyć przynajmniej pierwszy rok studiów, uzyskać średnią ocen co najmniej 4,0 i udzielać się społecznie. Pod uwagę brano też to, czy dany kierunek zapewni zatrudnienie na leszczyńskim rynku pracy. Stypendyści są też zobowiązani, aby po studiach powrócić do Leszna i pracować w tym mieście.

Komisja stypendialna powołana przez prezydenta Leszna przygotowała listę stypendystów, których rekomendowała do przyznania stypendium. Prezydent zatwierdził tę listę – dodaje Piotr Jóźwiak. NAT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*