Świąteczne spotkanie w UKS 9 Leszno (GALERIA)

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W sekcji siatkarskiej UKS 9 Leszno już zrobiło się świątecznie, bowiem zorganizowano klubową wigilię dla grup młodzieżowych i zespołu III-ligowego, następnie turniej i spotkanie przedświąteczne dla młodszych adeptów siatkówki.

Jest nas naprawdę dużo i rozpiętość wieku jest znacząca, więc świętujemy w dwóch turach – mówi Jarosław Borowski, prezes Stowarzyszenia UKS 9 Leszno. – Dwa razy w roku mamy okazję zebrać wszystkich naszych zawodników, w święta i z okazji zakończenia sezonu. Spędzamy ze sobą czas na co dzień, więc trudno się dziwić, że w tym szczególnym czasie również chcemy być razem.

Najpierw do stołów zasiedli członkowie pierwszego zespołu, grup młodzieżowych, przedstawiciele miasta i partnerzy klubu. Kolacja odbyła się w sali bankietowej Renoma. Działacze podziękowali miastu, sponsorom i zawodnikom za zaangażowanie w działalność klubu. Dużo czasu poświęcono młodzieży, na której rozwój klub kładzie szczególny nacisk.

W sobotę w hali na Zatorzu odbył się Świąteczny Turniej w którym zagrały dzieci z mini siatkówki i single. Do Leszna przyjechało 300 zawodniczek i zawodników. Po turnieju młodzi adepci siatkówki trenujący w UKS 9 Leszno w towarzystwie rodziców zasiedli do przedświątecznego poczęstunku. Prezes klubu Jarosław Borowski podziękował za wkład i zaangażowanie rodziców, a także za dopingowanie i motywowanie dzieci. Podczas obu spotkań odbyło się zaprzysiężenie na “Tygrysa”. Dzieciom wymalowano symbolicznie wąsy, co jest znakiem oficjalnego przystąpienia do klubu. Siatkarze wypowiadali także słowa przysięgi, która mówi o postępowaniu fair play i wzajemnej współpracy. (andre/fot.UKS9Leszno).