Święta ze śniegiem, a nie pod palmami

Miejsce narodzenia Jezusa w Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem Fot. arch

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia wraz z sylwestrem i Nowym Rokiem stanowią okazję, aby wybrać się w daleką podróż. A dodatkowe kilka dni wolnego i zmiana klimatu powinny sprzyjać podjęciu decyzji o wyjeździe. Czy rzeczywiście?

W ofercie mamy propozycje wycieczek w miejsca kultu religijnego. Myślę tutaj o Jerozolimie czy bliższym Rzymie – mówi Justyna Olszak, z biura podróży Octopus w Lesznie.

W ofercie biura dużym powodzeniem cieszą się także jednodniowe wypady na świąteczne jarmarki do Wiednia, Berlina czy Drezna.
Podobnie wygląda w biurze podróży An-Tur z Leszna.

Sprzedajemy wycieczki pobytowe do Izraela lub objazdowe do Egiptu, w ramach których są wyjazdy do Jerozolimy czy Betlejem. Cieszą się one coraz większym powodzeniem. Należy jednak pokreślić, że klienci chętniej korzystają z wyjazdów już po świętach – informuje Jacek Woźniak z biura podróży AnTur w Lesznie. – Widocznie wolimy grudniowe święta spędzać w domu.

To okres, kiedy szukamy tradycyjnych wartości, więc z chęcią uciekamy w te miejsca, które kojarzą się nam z beztroskim dzieciństwem i gdzie pachnie tradycyjnymi potrawami – tłumaczy psycholożka Anna Kubiak.

Dodajmy, że z opublikowanego właśnie przez TNS raportu na temat m.in. wigilijnych zwyczajów wynika, że niemal co drugi Polak nie wyobraża sobie świąt bez rodziny i tyle samo osób chce spędzić je w domu. A o wyjeździe świątecznym myśli zaledwie 9 proc. Polaków.

Jesteśmy tradycjonalistami, a święta Bożego Narodzenia to bardzo szczególny okres w roku. Motyw religijny jest w dużym stopniu uzupełniany przez więzi rodzinne. Cenimy sobie spotkania w gronie najbliższych. Często to jedyna możliwość kontaktu w roku, dlatego cieszymy się własną obecnością – dodaje Anna Kubiak. ds

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*