Świetne otwarcie szczypiornistów z Leszna (GALERIA)

Ręce same składały się do oklasków. Świetną grą uraczyli swoich kibiców szczypiorniści Real Astromal Leszno, którzy na otwarcie sezonu w I lidze wybili szczypiorniaka z głowy zespołowi Siódemki Miedź Legnica, wygrywając 25:18.

To był popis jednego zespołu. Dawno leszczynianie nie rozegrali tak ,,kompletnego” spotkania. Rozpoczęli z animuszem i od 100-procentowej skuteczności. Po bramkach: Przekwasa i Jaśkowskiego było 2:0. Potem 4:1.

Kapitalnie w bramce Real Astromal spisywał się Fryderyk Musiał. To sprawa dla statystyków, ale jego skuteczność wynosiła na pewno pomiędzy 50, a 60%! Do przerwy nasz zespół prowadził 11:7.

Po przerwie szybko zrobiło się 14:8. Chwila dekoncentracji w obronie zdarzyła się gospodarzom między 50, a 55 minutą. To jednak w żaden sposób nie zamazało kapitalnej postawy drużyny, która wygrała z mocną drużyną z Legnicy 25:18.

• Chłopaków ciężko było dzisiaj zatrzymać. Może ta ilość trenujących, bo trenuje ich dwudziestka też pozytywnie na nich wpływa. Każdy z nich walczy o pierwsza siódemkę i o to właśnie chodzi – powiedział Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno.
  • Obawialiśmy się tego spotkania, ale bardzo dobrze weszliśmy w mecz. Przede wszystkim twardo w obronie. Młodzież z Legnicy zaczęła się od nas ,,odbijać”. Rzucali z nieprzygotowanych pozycji, gdzie ja interweniowałem i trochę odechciało im się grać – powiedział najlepszy na parkiecie Fryderyk Musiał.

Real Astromal Leszno – Siódemka Miedź Legnica 25:18 (11:7)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Jaśkowski 4, Giernas 4, J.Wierucki 3, Raczkowiak 3, Szkudelski 3, Przekwas 2, Misiaczyk 2, Łuczak 2, Rogoziński 2.

W II kolejce nowego sezonu nasz zespół czeka wyjazd do Wielunia na pojedynek z MKS. (andre/fot.andre).