Świętowaliśmy jubileusz 40-lecia Panoramy

Podczas piątkowej gali wręczyliśmy m.in. nagrody 40-lecia „Panoramy Leszczyńskiej”. Fot. Anna Maćkowiak
Podczas piątkowej gali wręczyliśmy m.in. nagrody 40-lecia „Panoramy Leszczyńskiej”. Fot. Anna Maćkowiak

„Panorama Leszczyńska”, obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Uroczystą galę zorganizowaliśmy w piątek (29 XI) w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Była okazja do wręczenia m.in. nagród 40-lecia.

Jak podkreślał podczas piątkowego spotkania Robert Lewandowski, redaktor naczelny tygodnika, „Panorama” jest znaczącą częścią historii regionu leszczyńskiego.

– Pierwsze wydanie ukazało się 14 grudnia 1979 roku. Miało 16 stron, a zespół liczył jedenaście osób – wspominał Robert Lewandowski.

Tygodnik od początku stawiał m.in. na dobrą okładkę z dużym zdjęciem, za co kilkakrotnie udało się redakcji zdobyć branżowe wyróżnienie Grand­Front. „Panorama Leszczyńska” wpisała się w historię regionu m.in. jako organizator akcji społecznych czy regionalnych wyborów Miss Polonia. W latach 90. słynne były organizowane przez „PL” festyny odbywające się w Boszkowie. Wystarczy wspomnieć, że w 1995 r. frekwencja na tej imprezie sięgnęła 30 tysięcy uczestników.

Marek Rodwald, prezes oddziału Polska Press w Poznaniu, podczas piątkowej gali zwracał uwagę na rolę Panoramy Leszczyńskiej, ale też zmieniający się świat, stawiający dziś w dużej mierze na portale internetowe.

– Kiedyś gazeta miała monopol na dostarczanie codziennych informacji i rozrywki. Dziś chcemy mieć wszystko szybciej, a deadline dla wydawców internetowych jest właściwie 24 godziny na dobę. Jeśli zatem mówimy o mediach przyszłości, są to ewidentnie inwestycje w technologie – mówił Marek Rodwald. – Jako Polska Press Grupa jesteśmy największym wydawcą w Wielkopolsce i największym wydawcą informacyjnym w polskim internecie – podkreślał Marek Rodwald.

Dziennikarze pracujący i współpracujący z „Panoramą Leszczyńską” zamieszczają również treści w kilku serwisach internetowych pod szyldem naszemiasto.pl. Tylko w październiku 2019 r. internetowe dane dla tych portali regionu leszczyńskiego to 250 tysięcy unikalnych użytkowników i 3 miliony odsłon.

Redaktor naczelny i prezes oddziału przedstawili gościom gali pracujących dziś w redakcji dziennikarzy i osoby z zespołu sprzedaży.

Z okazji jubileuszu uhonorowano osoby, firmy, instytucje, które zapisały się w historii regionu. Przygotowano dla nich dyplomy uznania za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój regionu leszczyńskiego.

Dyplomy uznania przyznano również zasłużonym dla „Panoramy Leszczyńskiej” byłym szefom tygodnika: Adamowi Zającowi, redaktorowi naczelnemu w latach 1979-1990 i Romanowi Majewskiemu, redaktorowi naczelnemu w latach 1990-2016. Tytułami zasłużonych uhonorowano też Jerzego Zielonkę, byłego zastępcę redaktora naczelnego (1979-1987), Halinę Siecińską, sekretarza redakcji (1979-1987) i zastępcę redaktora naczelnego (1987-1990) oraz Elżbietę Kuśnierek, sekretarza redakcji (w latach 1990-2019).

Natomiast prestiżowymi nagrodami 40-lecia „Panoramy Leszczyńskiej” za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój regionu leszczyńskiego uhonorowano: prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka, wieloletniego prezesa klubu Unia Leszno Józefa Dworakowskiego, klub Unię Leszno oraz wybitnego pilota szybowcowego Janusza Centkę.

Podczas gali w MOK-u był też czas na gratulacje i życzenia. Złożyli je m. in. senator Wojciech Ziemniak. Co ciekawe, wspólnie na scenie życzenia „Panoramie” składali posłowie reprezentujący różne opcje polityczne: Wiesław Szczepański (Lewica), Jan Dziedziczak (PiS) oraz Grzegorz Rusiecki (Koalicja Obywatelska). Razem pojawiła się na scenie również grupa samorządowców z regionu leszczyńskiego, w imieniu których głos zabrał prezydent Leszna Łukasz Borowiak.

„Panorama Leszczyńska” to nie tylko gazeta i portal, ale to przede wszystkim ludzie, którzy stworzyli jej markę. Życzymy państwu wytrwałości. A to, że dziś na scenie są przedstawiciele samorządowców, świadczy, że chcemy z państwem współpracować – podkreślał Łukasz Borowiak.

Na adres redakcji nadesłano liczne listy gratulacyjne.