Szalony pościg Karkonoszy, zakończony triumfem

Jak można przegrać wygrany mecz? Na początku IV kwarty koszykarki XDemon Tęczy prowadziły różnicą 17 punktów. Roztrwoniły jednak w sobie tylko znany sposób przewagę i na finiszu pojedynku w Jeleniej Górze przegrały 68:66.

Mecz rozpoczął się w sposób wymarzony, bo świetnie w mecz weszła szczególnie skuteczna Wojdalska. Rozpoczęło się od stanu (0:10).

Karkonosze stopniowo odrabiały straty i po 10 minutach traciły już tylko 3 punkty (13:16). Potem jednak znów zespół trenera Ryszarda Barańskiego z mozołem budował przewagę. Przed ostatnią ćwiartką meczu miał 12 punktów więcej (39:51).

Gdy nasze panie rozpoczęły decydujące 10 minut od prowadzenia (5:0) powiększając różnicę do 17 punktów, chyba mało kto wierzył, że w tym meczu może się jeszcze coś zmienić.

Jeleniogórzanki jednak wierzyły do końca. Wiara w swoje siły, determinacja była po ich stronie. Szalała doświadczona Małaszewska, ważne punkty dorzucały Młynarczyk i Pawlukiewicz i przewaga topniała w zastraszającym tempie.

Po trójce Młynarczyk na 17 sekund przed końcem było (63:64). Potem jednak dwa rzuty wolne wykorzystała Hołtyn (63:66). Zza łuku trafiła Małaszewska doprowadzając na 10 sekund przed końcem do remisu (66:66).

W ostatnich sekundach za trzy próbowała trafić Giedrojć, ale nie trafiła. Piłkę zebrała Małaszewska, która została sfaulowana przez Hołtyn. Filigranowa Jeleniogórzanka dwa razy trafiła z linii rzutów wolnych i Karkonosze rzutem na taśmę ograły XDemon Tęczę Leszno 68:66! Końcowe rozstrzygnięcie pozostawimy bez komentarza, bo tego meczu leszczynianki nie miały prawa przegrać…

Karkonosze Jelenia Góra – XDemon Tęcza Leszno 68:66 (13:16, 11:17, 15:18, 29:15)

Punkty dla XDemon Tęczy zdobywały: Wojdalska 19, Gadkowska 14 (10 zb), Hołtyn 13, Dąbrowska 6, Giedrojć 4, Budeń 4, Batóg 4, Krajewska 2

Najwięcej dla Karkonoszy: Małaszewska 27, Pawlukiewicz 19, Młynarczyk 12. (andre/fot.archiwum).