Szalony pościg Tęczy dał wygraną w Poznaniu

Up and down. Tak wyglądała gra Tęczy Leszno w wyjazdowym I-ligowym meczu w Poznaniu z ENEĄ AZS. Gdy wydawało się, że punkty zostaną w stolicy Wielkopolski, to do szalonego pościgu przystąpiły leszczynianki, wygrywając 77:76.

I część spotkania to lekka przewaga leszczynianek, które prowadziły nawet różnicą 7 punktów. Po 20 minutach ta przewaga była jednak nieznaczna, bo wynosiła zaledwie 2 punkty (38:40).

Po przerwie do szturmu przystąpiły rywalki. ENEA AZS zaczęła budować przewagę i przed ostatnią kwartą miała już 11 punktów przewagi.

Tęcza jednak nie zwątpiła w to, że można jeszcze odwrócić losy spotkania. Goniła i po dramatycznej końcówce pokonała ,,akademiczki” 77:76. Brawo Tęcza. Takie zwycięstwa smakują najbardziej.

ENEA AZS II Poznań – Tęcza Leszno 76:77 (20:22, 18:18, 29:16, 9:21)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Pisera 21, Tyszkiewicz 16, Hołtyn 14, Pietraszek 13, Budeń 6, Łakoma 5, Brambor 2. (andre/fot.archiwum).