Szczepański krytycznie o teatrze w Lesznie

fot. S. Skrobała

Boję się, aby interes zrobiony na przekazaniu Centrum Kultury i Sztuki miastu nie był interesem jednego aktora – ostrzegał Wiesław Szczepański, radny SLD podczas konferencji prasowej.

– Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom regionu leszczyńskiego głosującym na zjednoczoną lewicę. W kraju nie udało się nam przekroczyć progu wyborczego, choć u nas, we wszystkich powiatach uzyskaliśmy ponad 8 proc. poparcie. Jeżeli chodzi o miasto Leszno, to na lewicę zagłosowało ponad 13 proc. mieszkańców – mówi Wiesław Szczepański, radny Sejmiku Wielkopolskiego.

Podczas październikowych wyborów do parlamentu Sojusz Lewicy Demokratycznej, którego wielkopolskim liderem jest Wiesław Szczepański, nie przekroczył progu wyborczego. Tym samym po raz pierwszy po 1989 r. w parlamencie nie zasiądzie żaden przedstawiciel lewicy. Sam Wiesław Szczepański posłem nie jest od 2011 r.

Przewodnim tematem konferencji prasowej Szczepańskiego był pomysł przejęcia przez miasto Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Narutowicza i jego adaptacji na teatr miejski.
Przypomnijmy, że dotychczas CKiS podlega finansowaniu przez samorząd wojewódzki.

Prezydent Leszna Łukasz Borowiak zadeklarował, że miasto jest gotowe placówkę przejąć i przekształcić w teatr. Zawarto porozumienie w tej sprawie z marszałkiem województwa Markiem Woźniakiem. Placówka po przyjęciu uchwał przez radnych: miasta Leszna i sejmiku wielkopolskiego ma zmienić właściciela od 1 stycznia 2016r.

Jednocześnie urząd marszałkowski zobowiązał się corocznie do zasilania budżetu przyszłego teatru kwotą 1,1 mln zł. Jest to o 300 tys. mniej, niż wynosi obecne dofinansowanie CKiS. Dotacja ta będzie wpływała na konto miasta przez 10 lat.
ds

Cały artykuł w 47. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*