Szczypiorniści I ligi powracają do gry

Po dłuższej przerwie do gry powrócą piłkarze ręczni I ligi. Liderujący w tabeli Real Astromal Leszno w sobotę podejmował będzie Warmię Energę Olsztyn.

Warmia w poprzednich latach była bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla leszczynian. Z reguły wychodziła z nich obronną ręką. W obecnym sezonie zespół ten nie jest jednak już tak silny, choć wciąż solidny. Na koncie ma 3 zwycięstwa i 2 porażki, co daje 6 miejsce w tabeli.

Nie może być mowy o lekceważeniu rywala, bo w lidze zdarzają się niespodzianki. Podopieczni trenera Macieja Wieruckiego już raz na własnym parkiecie zostali zaskoczeni, kiedy po rzutach karnych w Lesznie wygrała teoretycznie słabsza drużyna GKS Żukowo.

Ostatnie tygodnie, pomimo, że nie przyniosły spotkań o ligowe punkty, to i tak były pracowite. Zespół z Leszna poza treningami rozegrał dwa spotkania. Najpierw sparingowe z AZS UZ Zielona Góra, a następnie pucharowy mecz z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Oba mecze zakończyły się wygranymi rywali. Mamy nadzieję, że w lidze Real Astromal powróci na zwycięską ścieżkę, tym bardziej, że pozycja w tabeli zobowiązuje do dobrej i skutecznej gry.

Początek sobotniego meczu w Lesznie tradycyjnie o godzinie 18.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*