Fot. © Sławek Skrobała

Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie czekają kolejne modernizacje i zakup nowej aparatury. W tym roku na inwestycje lecznica wyda ponad 10 mln zł, choć ostatecznie kwota ta może być jeszcze wyższa, o ile uda się pozyskać kolejne dotacje. W 2017 r. pacjenci będą mogli skorzystać m.in. z nowej pracowni endoskopii i z wyremontowanych oddziałów neurologii oraz onkologii.

Ten rok szpital rozpoczął od otwarcia nowego bloku porodowego. Dwuletnia inwestycja oznacza nowy rozdział w historii specjalistycznej lecznicy, którą w dużej mierze sfinansowały samorządy regionu leszczyńskiego oraz sejmik województwa wielkopolskiego. Do użytku oddano kompleks składający się z czterech niezależnych sal porodowych, sali cięć cesarskich oraz sali obserwacyjnej i poporodowej. Ordynator szpitalnej ginekologii i położnictwa prof. Dariusz Szpurek nazwał inwestycje „pomnikiem wszystkich samorządowców” dla kobiet z regionu leszczyńskiego. Lecznica jest tu jedynym ośrodkiem tzw. drugiego poziomu referencyjnego, w którym odbywają się porody o różnym stopniu komplikacji, np. porody bliźniacze czy przedwczesne.

Po uruchomieniu w ub.r. pracowni hemodynamiki (wykonywane są m.in. zabiegi koronarografii i angiografii tętnic obwodowych), WSZ w Lesznie postawił na stworzenie od podstaw (w nowym miejscu – pierwsze piętro budynku poradni) pracowni endoskopii. W latach 2016-17 z budżetu Wielkopolski lecznica otrzyma 800 tys. zł na przebudowę pomieszczeń. Pracownia zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny, sfinansowany przez samorządy. Kilka endoskopów pozwoli na wykonywanie większej liczby zabiegów, niż dotychczas. Część prac budowlanych wykonano w ub.r., pierwsi pacjenci powinni się tam pojawić w październiku br.

To będzie nowoczesna pracownia endoskopii, z bardzo szerokim zakresem diagnostyki. Będziemy prowadzić interwencyjnie i planowo m.in. endoskopową cholangiopankreatografię wsteczną, metodę diagnostyczną łączącą w sobie techniki endoskopowe i rentgenowskie. – informuje Tomasz Karmiński, dyrektor WSZ w Lesznie. kom

Cały artykuł w 24. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*