Sztab w Śmiglu znów pobił rekord

88

Śmigielski sztab działa na terenie Śmigla, Starego Bojanowa i Czacza. Nasi wolontariusze rozpoczęli zbiórkę już od wczesnych godzin rannych. Troszkę zmokli, troszkę zziębli, ale gorące serca i radość z pomagania pozwoliły im przetrwać zimową aurę. W sztabie czekała na nich gorąca herbata i zupa ufundowana przez bar „Agora”.

Popołudniu rozpoczęły się finałowe koncerty w Czaczu i w Śmiglu. Specjalny współpracownik sztabu – nauczyciel czackiej szkoły – Piotr Konieczny wraz z dziewiętnastoma wolontariuszami zaprosił do udziału w koncercie uczniów, zespół taneczny „Tęcza” oraz kwintet Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla. Miłą niespodzianką było pojawienie się w Czaczu zespołu „Chocco Brothers” z Kościana. Całodzienna praca wolontariuszy z Czacza i otwarte serca mieszkańców przyniosły niebywałe efekty – zebrano tam 5.194,45 złotych.

Rekord padł również na terenie Starego Bojanowa, gdzie z pomocą dziewięciu wolontariuszy działających pod opieką nauczycielki – Małgorzaty Kęsickiej, udało się zebrać kwotę 2.741,08 zł.

Koncert w Centrum Kultury w Śmiglu rozpoczęły występy Zespołu Tańca Współczesnego „Pryzmat” pod kierunkiem Aldony Cichockiej i Agnieszki Ostrowskiej-Polc. Wystąpiła grupa starsza i młodsza, a występ zakończyła spora gromadka najmłodszych, początkujących tancerzy. Tańce „Pryzmatu” przeplatane były piosenkami w wykonaniu wokalistów Studia Piosenki „Muzol”, a także występem grupy małych baletnic uczęszczających na zajęcia baletowe prowadzone w Śmiglu.

Wiele emocji wzbudziła jak zwykle licytacja, która przeprowadzona została w dwóch turach. Dzięki licznym darczyńcom udało nam się z niej uzyskać niebagatelną kwotę 3.885 zł. Nic dziwnego, pod młotek poszły nie tylko gadżety przekazane nam przez WOŚP. Wiele przedmiotów zostało przekazanych tradycyjnie już przez Urząd Miejski w Śmiglu, były to m.in. płyty Golec uOrkiestra z autografami czy bombki promujące Śmigiel. Jak co roku do licytacji włączyli się również motocykliści z grupy „Wind Wolves”, a także grupa „Raptor 4×4”, która dodatkowo do puszki wolontariusza wrzuciła zebraną wśród swoich członków i znajomych kwotę 1.600 zł. Wiele przedmiotów podarowały nam osoby chcące zachować anonimowość, a którym należą się wielkie podziękowania.

Śmigielski koncert zakończył zespół rockowo-folkowy z Krobi „Cztery Mile Lasu” oraz gwiazda wieczoru – kościański zespół „Ogień”. Bardzo spodobał się ich ostatni przebój, znajdujący się na czołowych miejscach listy przebojów Radia Merkury i Radia Elka, pod tytułem „Mary Jane”, który zagrali na bis.

Impreza zakończyła się „Światełkiem do Nieba”, ale sztab pracował jeszcze do godziny 22:00 licząc skrupulatnie każdy grosz, który znalazł w puszce wolontariuszy. Ostateczny wynik zaskoczył nas i bardzo ucieszył – udało nam się zebrać aż 26.638,05 zł.
Organizatorzy koncertu w Śmiglu dziękują wszystkim darczyńcom, sponsorom w tym Pawłowi Smelkowskiemu właścicielowi restauracji „Poemat” w Śmiglu.

Kochamy was, zrobiliśmy coś niesamowitego – pozdrawiał w nocy uczestników finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.
Zgadzamy się z nim całkowicie
– zrobiliśmy coś niesamowitego!
M.D.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*