Szymon Szlauderbach tuż przed pierwszą imprezą w Australii

Szymon Szlauderbach przedłuża swój żużlowy sezon. Junior Byków robi wszystko, by już w kolejnych rozgrywkach PGE Ekstraligi godnie zastąpić Bartosza Smektałę.

Szlauderbach został namówiony na wyjazd na Antypody przez Jaimona Lidseya. Obaj już od wielu dni przebywają w Australii. Tam trenują pod okiem mentora, jakim bez wątpienia jest Leigh Adams. Ikona leszczyńskiego klubu oficjalnie znalazła się w sztabie szkoleniowym Fogo Unii Leszno. Jego zadaniem będzie szkolenie i czuwanie nad młodymi ,,Kangurami”, którzy dostają swoje szanse w Lesznie, jak i w satelickim klubie z Rawicza.

Wracając do Szymona Szlauderbacha, to póki co trenował, ale zbliżają się wreszcie pierwsze zawody. W najbliższą sobotę, 16 listopada w Mildurze odbędzie się impreza pod nazwą 2019 Jason Lyons Solo Trophy. Przypomnijmy, że Lyons także z powodzeniem niegdyś reprezentował leszczyński klub. Teraz występuje w roli organizatora. Poniżej lista startowa, na której poza Polakiem widnieją nazwiska nie tylko z Australii, ale również Danii i Wielkiej Brytanii.

Lista startowa 2019 Jason Lyon Trophy: Justin Sedgmen – Australia, Jaimon Lidsey – Australia, Jordan Stewart – Australia, Charles Wright – Wielka Brytania, Kyle Bickley – Wielka Brytania, Dan Bewley – Wielka Brytania,Tom Breenan – Wielka Brytania, Szymon Szlauderbach – Polska, Emil Grondal – Dania, Matthew Gilmore – Australia, Zach Cook – Australia, Ben Cook – Australia, Zane Keleher – Australia, Jedd List – Australia, Dakota Ballantyne – Australia, Kane Lawrence – Australia. (andre/fot.mildura motorcycle club).