Tadeusz Paprocki nagrodzony

Uroczystość odbyła się w Teatrze Nowym w Poznaniu. Fot. UMWW

Tadeusz Paprocki, działacz kultury oraz Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, znalazł się w gronie nagrodzonych przez marszałka województwa wielkopolskiego za twórczość artystyczną oraz upowszechnianie i ochronę dóbr kultury. Paprocki jest też organizatorem odbywających się od wielu lat w Lesznie międzynarodowych festiwali muzyczno-folklorystycznych.

6 maja w Teatrze Nowym w Poznaniu marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak wręczył doroczne nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz stypendia w dziedzinie kultury. Są one przyznawane już od kilkunastu lat i wczesniej trafiły do rąk m.in. Krystyny Feldman, Jerzego Gurawskiego, Sławy Kwaśniewskiej czy Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego.

– Co roku staramy się wyróżnić przedstawicieli środowiska wielkopolskiej kultury. Nagradzamy ich finansowo, ale mam przekonanie, że jest to jakaś prestiżowa forma docenienia, zauważenia ich wieloletniej pracy w bardzo różnych obszarach kultury – czytamy na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego słowa Marka Woźniaka.

Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury otrzymali: Witold Banach, Hanna Banaszak, Przemysław Czapliński, Mirosława i Joto Giotto Dimitrow, Aureliusz Goliński, Paweł Grobelny, a także wspomniany Tadeusz Paprocki.

– Animator kultury, w trakcie swojej 55-letniej działalności społecznej i artystycznej upowszechnia rodzime tradycje muzyczne, które popularyzuje zwłaszcza wśród młodego, ale też najstarszego pokolenia, głównie w środowiskach wiejskich i małych miastach. Zrealizował około 300 przedsięwzięć z zakresu upowszechniania i promocji regionu – to tylko fragment bogatej charakterystyki sylwetki Tadeusza Paprockiego, zamieszczony na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*