Taki jest karnawał w stylu pin-up

Uczestnicy zabawy chętnie fotografowali się przy elementach oryginalnego wystroju sali WDK w Bukówcu Górnym. Fot. Anna Maćkowiak
Uczestnicy zabawy chętnie fotografowali się przy elementach oryginalnego wystroju sali WDK w Bukówcu Górnym. Fot. Anna Maćkowiak

Jak się bawić, to na całego i oryginalnie. Dobrze wiedzą o tym w Bukówcu Górnym, dlatego miejscowe Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” zaprosiło na zabawę karnawałową w stylu pin-up. Goście chętnie przenieśli się w klimat lat 40., 50. i 60. ubiegłego stulecia. Zadbali również o stroje z epoki.

To już kolejna tematyczna impreza w Bukówcu Górnym. W ubiegłym roku uczestnicy przenieśli się do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Tym razem postanowiono przenieść się w czasy jeszcze bardziej odległe.

Wybór padł na lata 40., 50. i 60. XX wieku – przyznaje Jan Kot, prezes TG „Sokół” w Bukówcu Górnym.

W sali Wiejskiego Domu Kultury w Bukówcu Górnym zadbano o stosowny wystrój, a odpowiednie muzyczne klimaty serwował dj Karol Michalewicz.

Styl pin-up dotyczył głównie stylizacji w stylu pin-up girl. Panie nosiły topy opinające sylwetkę i rozkloszone spódnice lub skąpe spodenki dżinsowe. Towarzyszył temu wyrazisty makijaż, w szczególności czerwone usta. W takim stylu lansowała się m.in. Marilyn Monroe.

Anna Maćkowiak