Takie światełko do nieba tylko w Lesznie!

Choć pogoda za oknem nie zachęcała do spacerów, mnóstwo osób wybrało się w niedzielny (13 I) wieczór na leszczyński rynek, by wziąć udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mariusz Zakrzewski, jeden z organizatorów imprez w ramach WOŚP w Lesznie, przekazał, że na godz. 19.30 w mieście zebrano ponad 110 tys. zł. A to nie koniec, bowiem wielkie liczenie cały czas trwa. Podsumowano też kilka wcześniejszych imprez, m.in. koncert w Miejskim Ośrodku Kultury oraz zbiórkę krwi w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

Udało się pozyskać prawie 26 litrów krwi. Niesamowite rzeczy działy się też podczas koncertu w MOK. Lot balonem został wylicytowany najpierw za 1 tys. zł. Zwyciężczyni akcji przekazała tę kwotę, po czym oddała lot balonem na dalszą licytację. Ostatecznie uzyskaliśmy za niego 1,9 tys. zł – mówi Mariusz Zakrzewski.

W Lesznie można było zobaczyć jedyne w swoim rodzaju światełko do nieba, wysłane z palników balonów na ogrzane powietrze. Wieczorem na rynku na mieszkańców czekały też inne atrakcje, m.in. spontanicznie skrzyknięta kapela, wspólnie z leszczyniakami, wykonała hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. (ama / fot. Anna Maćkowiak)

4 KOMENTARZE

  1. Zdumiewa mnie reakcja publiczności podczas tego show…. Ale nie będę tego komentować.

    Swoją drogą współwinowajcą jest sam pAN jÓREK oWSIAK który nie zadbał o odpowiednią ochronę i jeśli prezydent Gdańska umrze oN też będzie współwinny tego co się stało…

    Mam nadzieję, że po tym zdarzeniu ta cała wIELKA oRKIESTRA śWIĄTECZNEJ pOMOCY zostanie zakończona na dobre… I tak nie mamy dowodów, że dzieci otrzymują te pieniądze i czy nie idą one na pRZYSTANEK wOODSTOCK.

    pANIE oWSIAK, może pAN mówić, że takich ludzi jak ja trzeba gonić ( tak samo jak nawoływał pAN do prześladowania nieprzychylnych pANU mediów ), ale prawda jest taka, że pAN i ta pANA orkiestra nie przyczynia się do niczego dobrego, kilka szpitali wyposażonych w wiadomy sprzęt to za mało tym bardziej, że po dziś dzień pAN boi się powiedzieć z czego pAN się utrzymuje, a teraz jeszcze na pANA orkiestrze doszło do zamachu na człowieka… Wstyd pANIE oWSIAK, wstyd!

    PS. Piszę pewne wyrazy ( np. jÓREK oWSIAK ) z małej litery dlatego by podkreślić swój brak szacunku do pANA oWSIAKA i możecie mnie gonić jak pAN oWSIAK przykazał, ale ja mówię tylko prawdę.

  2. Nie zdziwiłbym się jakby to była robota Bolusia .W koncu miał wygrac synek Jaro ,kukuniek w koncu znał speców wśród ubeków od takich robót.To jest jedna z 3 hipotez całkiem poważnie branych pod uwage.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*