Tęcza bez szans w Poznaniu

Koszykarki Tęczy Leszno bez szans w Poznaniu. Leszczynianki ani przez chwilę nie zagroziły Pomarańczarni MUKS Poznań, przegrywając na wyjeździe 83:59.

Tym razem to nie był tak wyrównany mecz, jak ten w Trapezie na początku sezonu, kiedy nasze panie potrafiły zatrzymać Poznanianki i wygrać minimalnie punktem.

Od I kwarty dominowały koszykarki ze stolicy Wielkopolski, a pierwsze skrzypce grała była zawodniczka Tęczy – Weronika Woźniak. Po 10 minutach miejscowe odskoczyły na 12 punktów (28:16), prezentując dobrą skuteczność.

Później ta przewaga już tak szybko nie rosła, ale w każdej z kwart gospodynie zaznaczały swoją wyższość. Do przerwy mieliśmy (49:33).

Po zmianie stron nic się nie zmieniło w tym spotkaniu. Nic w tym dziwnego, skoro podopieczne trenera Jędrzeja Jankowiaka, po raz kolejny raziły nieskutecznością. Ostatnia kwarta była najbardziej wyrównana, ale i tak zakończona wygraną Pomarańczarni (15:14), a całe spotkanie zakończyło się udanym rewanżem faworytek derbowego rewanżu (83:59).

Pomarańczarnia MUKS Poznań – Tęcza Leszno 83:59 (28:16, 21:17, 19:12, 15:14)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Pawlukiewicz 12, Sobańska 9, Walentowska 9, Hołtyn 9, Budeń 7 (1×3), Franckowiak 6 (1×3), Bułhak 3, Raczyńska 2, Walkowiak 2, Łakoma 0, Brambor 0.

Najwięcej dla Pomarańczarni MUKS: Woźniak 19 (5×3), Klatt 19 (3×3), Papiernik 13, Olszewska 10. (andre/fot.archiwum).