Tęcza bez szans w Sosnowcu

Koszykarki Tęczy Leszno nie były faworytkami spotkania w Sosnowcu. JAS FBG Zagłębie nie przegrało jeszcze meczu w I lidze. Nic nie zmieniło się w tym względzie także w niedzielę. Zespół ze Śląska rozbił leszczynianki 99:48.

Nasze panie dzielnie walczyły tylko w I kwarcie, która była wyrównana. Po ,,trójce” Pietraszek było nawet (11:14). Lepiej finiszowały w tej części gry miejscowe, które po 10 minutach miały nieznaczną przewagę (24:21).

W 12 minucie po akcji 2+1 Hołtyn było (27:24). Jak się potem okazało były to jedyne punkty zdobyte przez Tęczę w tej kwarcie… Nasza drużyna pudłowała na potęgę, w odróżnieniu do Zagłębia. W tej sytuacji przewaga do przerwy zrobiła się już ogromna (54:24).

Zespół trenera Jędrzeja Jankowiaka po takim nokaucie się już nie podniósł i został rozbity u faworytek I ligi 99:48.

JAS FBG Zagłębie Sosnowiec – Tęcza Leszno 99:48 (24:21, 30:3, 21:14, 24:10)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Pisera 14, Hołtyn 10, Tyszkiewicz 9, Budeń 7, Hołtyn 7, Arczewska 1, Łakoma 0, Brambor 0, Targosz 0, Matuszewska 0.

Najwięcej dla JAS FBG Zagłębia: Zuchora 20, Telenga 15 (14 zb), Wojtala 15, Jasiulewicz 13. (andre/fot.archiwum).