Tęcza jedzie na derby do Poznania

Przed arcytrudnym zadaniem staną w środę w Poznaniu koszykarki Tęczy Leszno, które w spotkaniu rozgrywanej na raty 17 kolejki I ligi zagrają z MUKS-em.

Już w I rundzie leszczynianki nie miały zbyt wiele do powiedzenia w starciu z Poznaniankami, ulegając rywalkom w Trapezie 45:61.

W tabeli aż tak wiele jednak obu drużyn nie dzieli. MUKS ma bilans 9-6 i jest czwarty. Tęcza siódma z jednym meczem rozegranym mniej i jedną wygraną mniej (8-6).

Obie drużyny, którym przyjdzie się zmierzyć w środę w Poznaniu ostatnio się nie popisały na własnym parkiecie. Większe rozczarowanie było jednak w Lesznie, bo Tęcza uległa AZS AJP II Gorzów. MUKS też nie dał sobie rady przed własną publicznością. Przegrał jednak z jednym z faworytów – Good Lood AZS PK Kraków (65:81).

Faworytem derbów jest zespół gospodyń, ale niczego nie przesądzamy, wszak to sport. Liczymy na ambitną postawę leszczynianek, które nie mają nic do stracenia. Wierzymy, że nawiążą walkę, a wygra ten kto będzie skuteczniejszy. Początek meczu w Poznaniu o godzinie 18.30. (andre/fot.archiwum).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*