Tęcza Leszno nie zgłosi zespołu do I ligi. Zagra klasę niżej

W najbliższym sezonie Tęcza Leszno nie zagra w I lidze koszykówki kobiet. Klub postanowił, że da szansę wychowankom i młodzieży w rozgrywkach II ligi.

Zagramy swoimi zawodniczkami. Mamy też dużo zdolnej młodzieży, która dostanie swoją szansę. Rozmawiamy jeszcze z dwójką bardziej doświadczonych zawodniczek, które grały u nas przez kilka ostatnich sezonów. Nie jest wykluczone, że nas wzmocnią. O awans do I ligi powalczymy za 2-3 sezony. Takie są nasze plany – mówi Tomasz Janowicz, wiceprezes Tęczy Leszno.

Trzon drużyny powinny tworzyć: Aleksandra Arczewska, Aleksandra Brambor, Alicja Franckowiak, Eliza Łakoma, Julia Matuszewska, Gabriela Targosz i Julia Matuszewska. Dołączą też najzdolniejsze zawodniczki z rocznika 2003, tego rocznika, który wywalczył złote medale mistrzostw Polski. Tęcza stawia na wychowanki i na tych zawodniczkach klubowi najbardziej zależy. Dodajmy, że zespół w II lidze poprowadzi Krzysztof Zajc. Dotychczasowy trener pierwszej drużyny – Jędrzej Jankowiak dostał propozycję prowadzenia grup młodzieżowych. Klub czeka na odpowiedź ze strony szkoleniowca.
Dodajmy, że Tęcza przystąpiła do projketu wraz z leszczyńską firmą MIRO i Stowarzyszeniem Niebieski Motyl, które powstało by służyć doświadczeniem, wiedzą oraz wsparciem (zarówno merytorycznym jak i psychicznym) kobietom dotkniętym nowotworem strefy intymnej, w szczególności rakiem jajnika. W ramach działań Kobiety Kobietom – zawodniczki trenujące w Tęczy pragną propagować zdrowy styl życia i uświadamiać kobiety w tematyce nowotworów sfer kobiecych, jak i zachęcać do regularnych badań i stałej kontroli lekarskiej. (andre/fot.andre).