Tęcza odrobiła 18 punktów i wygrała! (GALERIA)

Dużych emocji dostarczyły  Tęczy Leszno w meczu z Grot TomiQ Pabianice. Leszczynianki dotąd przegrywały wygrane mecze. Teraz role się odwróciły. Pabianiczanki straciły dużą, bo 18-puntową przewagę.

Sam początek spotkania należał nieznacznie dla ekipy z Pabianic, ale w 5 minucie po trafieniu zza łuku Bułhak po raz pierwszy prowadziła Tęcza (8:6). Prowadziła krótko, bo wynik I kwarty na (12:15) ustaliła Grzelak.

W II kwarcie rywalki niebezpiecznie odjechały. Po trafieniu za 3 punkty Michalak było już (17:34). Ostatnie 8 punktów I połowy zdobyły jednak gospodynie. Na koniec ,,trójkowym” rzutem popisała się Walentowska, dając nadzieje fanom Tęczy. Przewaga Pabianiczanek po 20 minutach zmalała do 9 punktów (25:34).

Drugą połowę od dwóch celnych wolnych rozpoczęła Pawlukiewicz (27:34). Potem znów rozszalały się przeciwniczki i w krótkim czasie zrobiły 18-punktową przewagę. Tak było w połowie III kwarty po trafieniu 16-letniej Julii Piestrzyńskiej (29:47). Sytuacja była trudna. O czas poprosił Jędrzej Jankowiak. Nie mógł pohamować emocji i padło kilka cierpkich słów podniesionym tonem, co rozeszło się po hali. Poskutkowało…

Od tego momentu Tęcza zaczęła biegać, walczyć o każdą piłkę. Koszykarki z Leszna zostawiły zdrowie na parkiecie i rzuciły się w pościg. Połowę strat odrobiły już na koniec trzeciej ,,ćwiartki” (40:49).

Pogoń trwała dalej. W 35 minucie po rzucie z dystansu Budeń Tęcza znalazła się na prowadzeniu (50:49). Rywalki po chwili je odzyskały (50:51). Potem mieliśmy jeszcze remis i lepszą końcówkę gospodyń. Po dwóch rzutach wolnych Łakomej mieliśmy (57:53). Potem nie myliły się też w takich samych sytuacjach Budeń oraz Hołtyn i Tęcza odniosła ważne zwycięstwo (61:57).

Brawa dla dziewczyn za tę walkę. Nie ulega wątpliwości, że zostawiły dzisiaj dużo zdrowia na parkiecie, ale też niepotrzebnie doprowadziły do tego, że musieliśmy odrabiać duże straty. Musiałem potrząsnąć zespołem. Dzisiaj przyniosło to efekt. Dziękuję więc dziewczynom za walkę i hart ducha – powiedział Jędrzej Jankowiak, trener Tęczy Leszno.

Tęcza Leszno – Grot TomiQ Pabianice 61:57 (12:15, 13:19, 15:15, 21:8)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Franckowiak 13 (3×3), Budeń 12 (2×3), Walentowska 12 (2×3), Pawlukiewicz 10, Bułhak 6 (1×3), Hołtyn 4 (11 zb), Łakoma 4, Brambor 0.

Najwięcej dla Grot TomiQ: Makowska 13, Piestrzyńska 13, Szałecka 9, Michalak 9. (andre/fot.andre).