Tęcza podejmie Chrobrego Basket Głuchołazy

Ostatni mecz sezonu zasadniczego rozegrają w niedzielę koszykarki Tęczy Leszno i Chrobrego Basket Głuchołazy. To będzie mecz sąsiadów z tabeli, które wielce prawdopodobne, że zagrają ze sobą w I rundzie play-off.

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Chrobry Basket jest czwarty, a Tęcza piąta. Wiadomo już, że leszczynianki nie zmienią swojego miejsca. Może to jednak zrobić niedzielny rywal, który ma tyle samo punktów, co MUKS Poznań.

W I rundzie obie drużyny długimi chwilami mecz był wyrównany. Chrobry Basket wygrał na własnym parkiecie 64:53, osiągając przewagę w II i III kwarcie. Zespół z Opolszczyzny świetnie radził sobie w pierwszej rundzie, w której przegrał tylko jedno spotkanie, oczywiście z niepokonaną drużyną z Sosnowca.

W rundzie rewanżowej już ta dobrze nie było. Chrobry grał ze zmiennym szczęściem, co rzutuje na aktualne miejsce w tabeli.

Leszczynianki ostatnio prezentowały się dobrze. Pokazały waleczność z liderem, z którym przegrały po walce, a następnie przywiozły cenne punkty z Pabianic. Jeśli leszczynianki pokażą sportową złość, to jesteśmy przekonani, że w niedzielę dwa punkty zostaną w Lesznie. Początek tego starcia o godzinie 18.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*