Tęcza poległa z Koroną (GALERIA)

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach przyszła przegrana we własnej hali. Koszykarki Tęczy Leszno uległy AZS Politechnice Korona Kraków 55:74.

Przez 3/4 spotkania miejscowe toczyły w miarę wyrównaną walkę z jednym z faworytów ligi. Po 10 minutach prowadziły nawet 15:14.

Potem sytuacja zaczęła się odwracać, choć na początku II warty wynik na 17:14 podwyższyła pozyskana z Polkowic Julia Tyszkiewicz. Potem jednak rywalki grały skutecznej i na przerwę schodziły z przewagą 9 punktów po trafieniu Popiół (26:35). Korona powiększyła przewagę po III kwartach do 11 ,,oczek” (39:50).

Leszczynianki zostały postawione pod ścianą. Nie odwróciły już losów spotkania. Kilka rzutów zza łuku Korony sprawiło, że przewaga wzrosła do 20 punktów i jasne się stało, że da punkty pojadą pod Wawel. Tęcza przegrała z AZS Politechniką Koroną Kraków 55:74.

• Dopóki dobrze broniliśmy to było w kontakcie. Zabrakło zdecydowanie skuteczności, nad którą trzeba będzie popracować. Korona nie pokazała nic wielkiego, ale wygrała, bo częściej od nas trafiała –  powiedział Jędrzej Jankowiak, trener Tęczy Leszno.

Tęcza Leszno – Good Lood AZS PK Kraków 55:74 (15:14, 11:21, 13:15, 16:24)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Tyszkiewicz 13, Pisera 13, Hołtyn 9, Pietraszek 8 (2×3), Budeń 7, Walentowska 5 (1×3), Łakoma 0, Brambor 0, Arczewska 0, Matuszewska 0, Targosz 0.

Najwięcej dla Good Lood AZS PK Kraków: Wilk 17, Popiół 13, Ciężadło 13, Banach 11. (andre/fot.archiwum).