Tęcza przegrała jednym punktem

Bardzo niepocieszone będą wracać z Aleksandrowa Łódzkiego koszykarki Tęczy Leszno, które były bardzo bliskie zwycięstwa. Przegrały po ostatniej akcji meczu 76:75.

Pierwsze akcje spotkania należały do Tęczy, która po trafieniu Hołtyn prowadziła (2:5). Kwarta otwierająca spotkanie była bardzo wyrównana, ale zakończyła się minimalnym prowadzeniem miejscowych (23:22).

W II kwarcie gospodynie po rzucie Wieczyńskiej osiągnęły 7-punktową przewagę (35:28). Po ,,trójce” Walentowskiej zrobiło się remisowo, a po chwili Łakoma wyprowadziła nawet leszczynianki na prowadzenie (37:39). Ostatni rzut pierwszej połowy i to zza łuku oddała Danych i znów lepszy był UKS (45:41).

Przez niemal całą trzecią ,,ćwiartkę” nieznacznie prowadziły podopieczne trenera Neydera. Tęcza znów jednak odrobiła straty. Na koniec kwarty, celnie przymierzyła Walentowska, doprowadzając do remisu (54:54).

Wszystko więc miało się rozstrzygnąć w ostatnich 10 minutach. Aleksandrów Łódzki rozpoczął tę ostatnią część spotkania mocno, bo od 9 punktów z rzędu (63:54). Nasze panie ani myślały się poddawać i jeszcze w połowie kwarty po trójce Bułhak o punkt lepsza była Tęcza (66:67). Emocje były do końca. Na 3 sekundy przed końcem trafiła Pawlukiewiecz i o krok od triumfu były leszczynianki (74:75). Niestety niemal równo z syreną dla UKS trafiła Leszczyńska i gospodynie sprzątnęły ekipie trenera Jędrzeja Jankowiaka zwycięstwo sprzed przysłowiowego nosa.

UKS Basket Aleksandrów Łódzki – Tęcza Leszno 76:75 (23:22, 22:19, 9:13, 22:21)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Pawlukiewicz 23, Sobańska 16 (2×3), Walentowska 14 (2×3), Budeń 8 (10 zb), Hołtyn 6, Łakoma 4, Bułhak 3 (1×3), Adamowicz 1, Brambor 0, Franckowiak 0. (andre/fot.archiwum).