Tęcza przegrała pod Wawelem

Powalczyły pod Wawelem, ale zeszły z parkietu pokonane. Wicelider I ligi Good Lood AZS PK Kraków pokonała Tęczę Leszno 67:54.

Leszczynianki rozpoczęły mecz bardzo dobrze. Najpierw trafiła Hołtyn, a po chwili zza łuku Budeń i było 0:5.

Po rzucie Brambor utrzymywała się przewaga Tęczy. Boiskowy zegar pokazywał stan 7:12, ale cała kwarta zakończyła się remisem 17:17.

II kwarta była mało skuteczna w wykonaniu przyjezdnych, które zatraciły skuteczność. Na prowadzenie wyszły miejscowe (26:23).

Po przerwie sytuacja na chwilę się odwróciła, bo po ,,trójce” Tyszkiewicz (36:38) na czele była ponownie drużyna z Leszna. Na koniecktej części spotkania prowadził już wicelider rozgrywek (41:38).

W ostatniej ćwiartce znów zza łuku trafiła Tyszkiewicz i po jej trafieniu Tęcza kolejny raz znalazła się na prowadzeniu (41:43). Niestety po raz ostatni.

Później dominowały gospodynie. Tęcza nie potrafiła odpowiedzieć i mecz zakończył się triumfem drużyny z Grodu Kraka 67:54.

Good Lood AZS PK Kraków – Tęcza Leszno 67:54 (17:17, 9:6, 15:15, 26:16)

Punkty dla Tęczy zdobywały:  Pietraszek 15, Tyszkiewicz 14, Hołtyn 9, Budeń 5, Arczewska 4, Brambor 2, Franckowiak 2, Łakoma 2, Pisera 1, Matuszewska 0. (andre/fot.archiwum).