Tęcza w ćwierćfinale!

Koszykarki Tęczy Leszno sprawiły miłą niespodziankę, pokonując na wyjeździe, w trzecim, decydującym spotkaniu I rundy play-off I ligi Chrobrego Basket Głuchołazy 64:59. Leszczynianki grają więc dalej. Chrobry zakończył sezon.

Chrobry Basket miał jednak atut własnego parkietu. Prowadzenie znów zmieniało się wielokrotnie. Po 10 minutach był remis (13:13).
W II ćwiartce lepsze były nasze panie, które prowadziły nawet 7 punktami. Do szatni oba zespoły schodziły przy stanie (23:29). To jednak nie był koniec emocji. Oba zespoły grały zrywami. Gospodynie po przerwie zerwały się. Odrobiły straty i same osiągnęły 7-punktowe prowadzenie. W ostatnich 10 minutach Tęcza skutecznie dogoniła Chrobrego po trafieniu Pietraszek. Znów notowano remis (47:47).

W samej końcówce o punkt lepsza była Tęcza (59:60). Prowadzenie podwyższyła jednak Budeń, a decydujące punkty dorzuciła Hołtyn i zwycięstwo podopiecznych trenera Jędrzeja Jankowiaka stało się faktem.

Chrobry Basket Głuchołazy – Tęcza Leszno 59:64 (13:13, 10:16, 21:11, 15:24)
Punkty dla Tęczy zdobywały: Tyszkiewicz 21, Pietraszek 16, Łakoma 6, Hołtyn 6, Pisera 6, Arczewska 4, Franckowiak 3, Budeń 2.
Najwięcej dla Chrobrego Basket: Piędel 13, Deko 11, Misiek 10, Canert 7

Wiadomo, że w ćwierćfinale Tęcza zagra do 2 zwycięstw z AZS Uniwersytet Gdański. Pierwszy mecz nad morzem 23 marca. Rewanż w Lesznie – 30 marca. Ewentualny trzeci mecz 3 kwietnia w Gdańsku. (andre/fot.archiwum).