Tęcza w siódemkę nie dała rady

Koszykarki Tęczy Leszno przegrały pierwszy ćwierćfinałowy mecz I ligi. W Gdańsku nie sprostały akademiczkom, ulegając rywalkom 78:59.

Nasze panie pojechały nad morze w bardzo okrojonym składzie. Zabrakło nie tylko Julii Tyszkiewicz, ale i uczestniczących w MP U-18: Matuszewskiej, Aczewskiej i Targosz. Na mecz pojechało tylko 7 zawodniczek.

Póki starczało sił ambitnie grająca Tęcza była w grze. Po 30 minutach miała rywalki na wyciągnięcie ręki. Leszczynianki przegrywały wówczas (50:48). Gdy na początku IV kwarty trafiła Łakoma był remis (50:50). Potem jednak zabrakło sił, bo zawodniczki przy tak krótkiej ławce były mocno eksploatowane. Potem AZS Uniwersytet zdominował zespół z Wielkopolski, wygrywając wysoko 78:59.

AZS Uniwersytet Gdański – Tęcza Leszno 78:59 (18:12, 18:17,14:19, 28:11)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Karolina Budeń 15, Aleksandra Pietraszek 13, Justyna Hołyn 13, Magdalena Pisera 8, Eliza Łakoma 6, Alicja Franckowiak 2, Aleksandra Brambor 2.

Rewanżowe spotkanie za tydzień w Lesznie. (andre/fot.archiwum).