Tęcza wygrała zgodnie z planem (GALERIA)

Nie było większych emocji w meczu koszykarek Tęczy Leszno z ENEĄ AZS AJP III Gorzów. Nasz zespół wygrał ten mecz bez większego wysiłku 77:46.

Bardzo młody zespół z Gorzowa nie prowadził w tym spotkaniu ani razu. W 3 minucie było już 9:3 po rzucie wolnym Tyszkiewicz.

Trener Jędrzej Jankowiak dokonywał ,,hokejowych” zmian, zmieniając całą piątkę. Po 10 minutach było 29:19, a do przerwy 45:24.

16-latki z Gorzowa grały ambitnie, ale niewiele mogły w starciu  bardziej doświadczonym zespołem z Leszna, choć na parkiecie pojawiły się równie młode: Arczewska, Matuszewska i Targosz.

Spotkanie nie miało większej historii. Tęcza wygrała małym nakładem sił 77:46, poprawiając bilans spotkań na 5-2.

Taki  był od początku zamysł, by dużo pograła młodzież. Zrobiliśmy to, co do nas należało w takim spotkaniu – powiedział Jędrzej Jankowiak, trener Tęczy Leszno.

Tęcza Leszno – AZS AJP III Gorzów 77:46 (29:19, 16:5, 21:7, 11:15)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Tyszkiewicz 21 (5×3), Pisera 17 (1×3), Budeń 9 (8 zb), Arczewska 8, Matuszewska 7 (1×3), Pietraszek 7 (1×3), Hołyn 2, Łakoma 2, Brambor 2, Targosz 2. (andre/fot.andre).