Tęcza wyraźnie słabsza od lidera I ligi

Koszykarki Tęczy Leszno rozegrały w późne środowe popołudnie zaległe spotkanie I ligi. Nasze panie gościły u lidera rozgrywek – AZS Politechniki Korony Kraków. Niespodzianki nie było. Drużyna spod Wawela wygrała 79:57.

Korona rozpoczęła bardzo mocno od pierwszych sekund i w szybkim tempie zrobiło się (13:0). Potem gra nieznacznie się wyrównała, ale pierwsze 10 minut zakończyło się przy stanie 25:11.

Przyjezdnym brakowało atutów, by zagrozić liderowi I ligi, który do przerwy uciekł już na 20 ,,oczek” (45:25).

Po przerwie miejscowe nie forsowały już tempa i można powiedzieć, że drugie 20 minut było wyrównane, wszak rywalki wygrały III i IV kwartę nieznacznie, bo tylko dwoma punktami, jednak cały mecz zakończył się bezpieczną i kontrolowaną wygraną Politechniki Korony 79:57.

AZS Politechnika Korona Kraków – Tęcza Leszno 79:57 (25:11, 20:14, 21:17, 13:15)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Bułhak 10, Walentowska 10, Sobańska 9, Budeń 8, Pawlukiewicz 5, Rzeźnik 5, Franckowiak 4, Hołtyn 2, Łakoma 2, Brambor 2. (andre/fot.archiwum).