Tęcza zostaje w grze. MUKS Pomarańczarnia pokonana

Drugie spotkanie I rundy play-off I ligi koszykarek pomiędzy Tęczą Leszno, a MUKS Pomarańczarnią Poznań znów trzymało w napięciu do samego końca. Obronną ręką z meczu rozegranym w Trapezie wyszły nasze panie, które pokonały rywalki 58:55.

Już dwie pierwsze kwarty pokazały, że spotkały się ze sobą dwie równorzędne drużyny, pomimo, że Poznanianki po sezonie zasadniczym zajęły 2 miejsce, a Tęcza dopiero siódme.

O dwa punkty w I kwarcie lepsze były przeciwniczki, które te skromne prowadzenie utrzymały do przerwy (27:29), choć przez chwilę po trafieniu Sobańskiej zza łuku było (23:20) dla Tęczy, podobnie jak chwilę potem po podobnym rzucie Budeń (26:23).

Po przerwie Poznanianki początkowo uciekły na 6 punktów, ale kolejne trójki Rzeźnik oraz Walentowskiej sprawiły, że to Tęcza była z przodu, prowadząc przed decydującą ćwiartką (43:40).

W ostatnich 10 minutach zrobiło się (45:45) po rzucie Papiernik, ale potem 52:47 po kolejnej udanej dystansowej próbie Walentowskiej.

MUKS nacierał do końca. Zmniejszył straty do punktu (56:55), ale z linii wolnych nie pomyliła się Walentowska (58:55). Rywalki próbowały jeszcze trafić za 3 punkty za sprawą Woźniak, ale nie trafiły i w I rundzie play-off mamy remis 1:1. Trzeci, decydujący mecz w Poznaniu.

Tęcza Leszno – MUKS Pomarańczarnia Poznań 58:55 (12:14, 15:15, 16:11, 15:15)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Walentowska 16 (3×3), Sobańska 15 (1×3), Pawlukiewicz 8, Budeń 5 (1×3), Łakoma 4, Hołtyn 4, Bułhak 3, Rzeźnik 3 (1×3), Brambor 0.

Najwięcej dla MUKS Pomarańczarni: Wdowiuk 15, Klatt 11, Papiernik 10, Olszewska 8. (andre/fot.archiwum).