Tesco znika z miasta

Budynek Tesco w Rawiczu Fot. la

Lokalny oddział brytyjskiej siedzi marketów przy ulicy Kamińskiego znalazł się na liście nierentownych placówek, które przeznaczono do zamknięcia. Oznacza to, że pracę straci kilkadziesiąt osób.

Pierwsza lista 13 sklepów do zamknięcia pojawiła się w sierpniu 2018. Nie było na niej rawickiego marketu, co z pewnością uspokoiło pracowników i klientów.
Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa. Stale analizujemy model pracy i wyniki naszych ekonomiczne, by mieć pewność, iż nasz biznes osiągała określony próg rentowności i spełnia oczekiwania klientów – komentuje Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Jednak plotki o nierentowności i niepewnej przyszłości lokalnego oddziału Tesco ponownie pojawiły się w grudniu ubiegłego roku. Wtedy rzecznik zaprzeczał pogłoskom. Sytuacja zmieniła się 10 stycznia, gdy Tesco podało listę 32 nierentownych placówek, które w przeciągu kilku miesięcy zostaną zamknięte – znalazł się na niej market w Rawiczu, co ostatecznie ucina wszelkie spekulacje.

Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy – dodał w komunikacie Martin Behan.

Zawiadomienie w sprawie zwolnień otrzymała również Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Tesco. Poinformowano w nim, że zwolnienia grupowe w Polsce obejmą: stanowiska podstawowe – maksymalnie 1.125 osób oraz stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami – maksymalnie 175 osób. Łącznie chodzi zatem o 1.300 pracowników. Zwolnienia grupowe odbędą się w planowanym terminie od 1 lutego 2019 do 31 marca 2019 roku.

Cały artykuł jest również dostępny w 4 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*