Test Coopera, czyli sprawdzian kondycji

Test Coopera to ogólnopolska akcja zlecona przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Startować mogą wszyscy chętni. Fot. ANDRZEJ BARTKOWIAK

Po raz szesnasty na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie odbył się test Coopera, który ocenia kondycję uczestników.

Test tradycyjnie zorganizowali: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Lesznie oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Test ma za zadanie ocenić kondycję fizyczną startujących. Stali uczestnicy mogą porównywać swoje wyniki i ewentualne postępy.

Na czym polega tzw. test Coopera wyjaśnia Grzegorz Kapitan, dyrektor MOS w Lesznie.

– Mamy 12 minut i w tym czasie staramy się pieszo pokonać jak najdłuższy dystans. W zależności od naszych możliwości możemy to zrobić: biegiem, truchtem czy spacerem. W ten sposób otrzymujemy informację zwrotną o naszej kondycji – mówi Grzegorz Kapitan.

W akcji prowadzonej od lat chodzi przede wszystkim o frekwencję i udział, a co za tym idzie – o zmobilizowanie społeczeństwa do aktywności ruchowej. Każdy biegnie i robi to dla siebie. Ostatnia edycja zgromadziła ponad 400 uczestników. Jak do tej pory rekordem w Lesznie było 859 startujących. Kolejna edycja już jesienią.

Andrzej Bartkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*