Test Coopera w Lesznie (ZDJĘCIA)

Szesnasty raz w Lesznie odbył się Test Coopera. Wszyscy chętni sprawdzali swoje możliwości biegowe na stadionie lekkoatletycznym. Frekwencja jak zawsze dopisała.

Impreza jest realizowana na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki przez klub uczelniany AZS PWSZ Leszno i MOS Leszno.

– Mamy 12 minut i w tym czasie staramy się pieszo pokonać jak największy dystans. Biegniemy, truchtamy, spacerujemy dowolnie, tak, by pokonać jak największy dystans w zależności od możliwości każdego uczestnika i swoje wyniki sprawdzamy w tabelach Coopera pod względem wieku i płci. Otrzymamy informację zwrotną o naszej kondycji. My nie mierzymy czasów. Każdy może sobie zmierzyć ten czas sam. Nam chodzi o frekwencję i udział, tak by zmobilizować społeczeństwo do aktywności ruchowej. Każdy biegnie dla siebie i robi to dla siebie. Frekwencja niezła, aczkolwiek rekordowego osiągnięcia dzisiaj nie będzie, bo to było 859 startujących, ale te 400-500 osób za każdy razem sprawdza się podczas tego testu w Lesznie – powiedział Grzegorz Kapitan, dyrektor MOS Leszno. (andre/fot.andre).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*