Test e-auta

Auto jest bardzo ciche, a co najważniejsze jest ekologiczne. Świetnie się je prowadzi - przekonuje Witold Skorupiński. Fot. Karolina Bodzińska

Dla rządzących gminą Wschowa ekologia ma niebagatelne znaczenie. W związku z tym postanowili przyjrzeć się z bliska samochodom elektrycznym. Aktualnie strażnicy miejscy testują dwuosobowego vana marki Nissan.

– W związku z testowaniem auta gmina nie ponosi żadnych kosztów – mówi Aleksander Ziemek, rzecznik Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie.

Samochód został odebrany z warszawskiego salonu Zabrowski Sp. z o.o. i trafił do strażników miejskich.

– Auto jest bardzo ciche, a co najważniejsze, jest ekologiczne. Świetnie się je prowadzi. Uważam, że dobrze spełnia swoje zadanie. Codziennie, po zakończeniu służby, o godzinie 22.00 samochód jest ładowany. Nazajutrz z rana można ruszać w trasę – mówi Witold Skorupiński, komendant Straży Miejskiej we Wschowie.

Van będzie użytkowany przez funkcjonariuszy straży miejskiej do końca lipca, poczym zostanie zwrócony. Natomiast od 1 sierpnia, przez cały miesiąc , urzędnicy testować będą elektryczny samochód osobowy marki Nissan.

Z pewnością, jeśli test wypadnie pomyślnie, gmina rozważy zakup elektrycznego vana na potrzeby straży miejskiej. Stary samochód strażników ma już 10 lat, a koszty napraw tego wysłużonego pojazdu mogą niebawem przekroczyć jego wartość.

Karolina Bodzińska