Timeout Polonia 1912 Leszno zagra z Księżakiem Łowicz

Trzy porażki i jedno zwycięstwo. Takim bilansem po czterech meczach legitymują się koszykarze Timeout Polonii 1912 Leszno. Wierzymy, że w sobotę ten bilans ulegnie poprawie. Do Trapezu przyjedzie bowiem Księżak Łowicz.

Rywal w poprzednich rozgrywkach spadł z zaplecza ekstraklasy, ale postanowił wykupić ,,dziką kartę”. W obecnym sezonie gra w kratkę (2-2). Przed tegorocznymi rozgrywkami obaj sobotni rywale spotkali się już ze sobą w Trapezie podczas towarzyskiego turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Leszna i wówczas górą był zespół z łódzkiego. Ostatnio Księżak rzucił 104 punkty drużynie z Pruszkowa i zainkasował zwycięstwo. Tyle punktów w środę z kolei straciła drużyna z Leszna, ulegając po zaciętym derbowym boju Biofarmowi Basket Poznań (104:101).

Wracając do sobotniego rywala, to ten posiada kilku dobrych strzelców (Samsonowicz, Kobus, Grod, Stopierzyński, Robak), ale także bardzo solidnych podkoszowych (Ratajczak, Czyż).
Zespół Radosława Hyżego musi od początku podejść do meczu skoncentrowanym, bo rywal ma sporo jakości i łatwo wygranej nie odda.
Zapraszamy do Trapezu. Przyda się bowiem głośny doping, na który mocno liczy drużyna gospodarzy. Początek sobotniego starcia o godzinie 18.00. (andre/fot.andre).