Tłumy na spotkaniu z miss Ewą

Ewa Wachowicz wydała już sześć książek kulinarnych. Fot. Anna Machowska
Ewa Wachowicz wydała już sześć książek kulinarnych. Fot. Anna Machowska

Ewa Wachowicz, gospodyni i autorka programów oraz książek kulinarnych była gościem Biblioteki Miejskiej w Górze. Spotkanie cieszyło się tak dużą popularnością, że część publiczności zmuszona była stać na korytarzu, bo w sali po prostu zabrakło miejsc. Jednak ciekawe opowieści Miss Polonii’92 sprawiły, że nikt nie narzekał.

– Niesamowita kobieta. Pełna pasji, energii i wciąż naprawdę wyjątkowo piękna. Regularnie oglądam jej programy „Ewa gotuje”, mam jej książki. Szalenie cieszę się, że to taka normalna, a nawet skromna osoba. Żadna gwiazda czy celebrytka – wyznała jedna z uczestniczek spotkania.

Ewa Wachowicz popularność zyskała wygrywając konkurs Miss Polonia 1992, a potem zdobywając tytuły III wicemiss świata oraz miss świata studentek (World Miss University) 1993. Koronę zdobyła w wieku 22 lat jako studentka Akademii Rolniczej w Krakowie. Ukończyła też studia magisterskie z zarządzania jakością na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Po oddaniu korony została sekretarzem prasowym premiera Waldemara Pawlaka. Była również producentką programu „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”. Obecnie jest dziennikarką stacji Polsat, gdzie od 12 lat prowadzi wspomniany program „Ewa gotuje”.

– Nagraliśmy już około 400 odcinków. Wszystkie powstały w mojej domowej kuchni – zdradziła E. Wachowicz.

Królowa piękności wyznała także, że obok gotowania jej wielką pasją są góry. Im wyższe, tym lepiej. Dlatego w pewnym momencie polskie szczyty przestały jej wystarczać. Razem z przyjaciółką Klaudią Cierniak-Kożuch postanowiła zdobyć „Koronę wulkanów Ziemi”. Na swoim koncie mają już sześć takich szczytów, a to oznacza, że został im już tylko jeden.

– Ostatni szczyt do „korony wulkanów”, to Mount Sidley na Antarktydzie – mówiła Ewa Wachowicz, a potem śmiejąc się dodała. – Jak już człowiek zasmakuje w koronach to wciąż ma ochotę je zdobywać.

Anna Machowska