To wyjątkowa położna

Po powrocie ze stolicy Justyna Długiewicz odebrała gratulacje z rąk Tomasza Karmińskiego, dyrektora WSZ w Lesznie. Fot.arch. WSZ w Lesznie

Justyna Długiewicz, położna z Leszna, odebrała w ministerstwie zdrowia odznakę honorową ,,Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Niewątpliwie zasłużyła na takie wyróżnienie, bo niemal od ćwierćwiecza promuje w Lesznie ideę szkoły rodzenia.

W kręgach rodzicielskich Justyna Długiewicz jest doskonale znana. W zawodzie pracuje od 28 lat, z czego 22 lata na oddziale neonatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. To w jej ręce, tuż po urodzeniu, trafiają maluszki.

Szczególną sympatią darzą panią Justynę kobiety w ciąży, bo to właśnie ona, w duecie z Katarzyną Szeibe, prowadzi szkołę rodzenia. Podpowiada kobietom i ich partnerom, jak przygotować się do roli mamy i taty. Zawsze jest rzeczowa i merytoryczna. Nie zwykła owijać w bawełnę. Z Katarzyną Szeibe stanowią fantastyczny duet: pani Kasia to wulkan energii, a pani Justyna – oaza spokoju. Udziela się także w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Lesznie, gdzie pełni funkcję rzecznika odpowiedzialności zawodowej. To właśnie OIPiP wystąpiła o przyznanie jej odznaki.

Uroczystość zorganizowano w ministerstwie zdrowia 13 maja br., a J. Długiewicz odbierała odznaczenie wraz z 43 położnymi, pielęgniarkami i pielęgniarzami z całej Polski.

– Zaskoczenie było ogromne. Nigdy do takiego wyróżnienia nie dążyłam – wyznaje.

Faktem jest że dla pani Justyny praca to prawdziwa pasja. Kiedy prowadzi wykłady w szkole rodzenia, jest szczera i prawdziwa.

– Moja praca z kobietami, dla kobiet i noworodków wypływa z mojego wnętrza, intuicyjnie. Niezbyt długo zastanawiałam się, kim chcę w życiu zostać. Decyzja była szybka, przy niepełnej aprobacie rodziny, ale postawiłam na swoim – dodaje J. Długiewicz.

Po powrocie z gali położna odebrała liczne gratulacje.

– Położone to wyjątkowe osoby, pewnie dlatego, że nasza praca wiąże się z początkiem nowego życia – podsumowuje Justyna Długiewicz.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*