Tomasz ma szansę na odzyskanie wzroku, licytujcie!

Tomasz Winszczyk trafił do szpitala w dramatycznym stanie. Teraz ma szansę na odzyskanie wzroku. Fot. arch. rodzinne
Tomasz Winszczyk trafił do szpitala w dramatycznym stanie. Teraz ma szansę na odzyskanie wzroku. Fot. arch. rodzinne

Grupa zrzeszonych przez Facebooka ludzi, którzy do tej pory pomagali Magdalenie Wojcieszka, a potem Dominikowi Karbowskiemu, teraz wspiera Tomasza Winszczyka.

Grupa blisko 3 tys. osób, która powstała po to, by ratować życie Magaleny Wojcieszak, nie rozwiązała się po jej śmierci. Podjęli się kolejnego zadania i zaczęli organizować licytacje dla Dominika Karbowskiego, nastolatka, którego dziadkowie zbierali pieniądze na schodołaz oraz wózek inwalidzki. Akcja zakończyła się sukcesem, a grupa postanowiła wziąć pod swoje skrzydła Tomasza Winszczyka ze Wschowy, zbierającego pieniądze na terapię komórkami macierzystymi, która pozwoli mu znów widzieć.

Przypomnijmy, że rok temu wyjechał on na krótkie wakacje do kuzyna w Indonezji. Co się dokładnie wydarzyło, nikt nie wie, ale wiadomo, że Tomek w dramatycznym stanie: z silnym zakwaszeniem metabolicznym, migotaniem przedsionków, niewydolnością oddechową, utratą wzroku oraz w szoku septycznym, trafił do indonezyjskiego szpitala.

Jakiś czas później rodzina sprowadziła go do Wschowy.

– Tomek jest już po pięciu podaniach komórek macierzystych. Leczenie przynosi efekty. Badanie wykazało, że nerw wzrokowy się odbudowuje. Teraz mamy pół roku przerwy i konieczne będą kolejne podania – mówi Katarzyna Michalewicz, siostra Tomka.

Każdy, kto chciałby wystawić przedmiot na licytację lub licytować wystawione artykuły i tym samym pomóc Tomkowi, może wejść na grupę na Facebooku: „POMOC DLA TOMKA”.

Karolina Bodzińska